Warmia Grajewo lepsza od "kaesiaków"

Dodano: 31 lipca 2013 05:38, Autor: Tomasz Krupa

W sobotnim spotkaniu kontrolnym KS Ostrovia uległa 2-4 III-ligowej Warmii Grajewo.
Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka w zeszłą sobotę rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem w Grajewie rywalizowali z miejscową Warmią. Nasz zespół pomimo gry o jeden poziom niżej niż gospodarze zaprezentował się bardzo dobrze na tle III-ligowca. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 22 minucie, kiedy to zawodnik Warmii Kamil Randzio z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po znakomitej indywidualnej akcji Tomasza Dzierzgowskiego prawą stroną boiska. Ostrovia jednak nie załamała się utratą bramki i ruszyła do odrabiania strat. Przed polem karnym Wilczewski świetnie ograł Marcina Arciszewskiego, po czym idealnie podał w pole karne do Marka Kaliszewskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Warmii. Gdy wydawało się, że gra się uspokoi, na prowadzenie wychodzą gospodarze, którzy za sprawą Marcina Strzelińskiego wychodzą na prowadzenie. Strzeliński zdecydował się na strzał zza pola karnego, a futbolówka lecą w stronę bramki Rakowieckiego trafiła w samo "okienko" bramki. Tuż przed przerwą zawodnicy Warmii podwyższają wynik spotkania na 3-1 za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Rafała Kozikowskiego.

Po zmianie stron to zespół Ostrovi był więcej przy piłce i miał więcej okazji do zdobycia bramek. Niestety pokonanie bramkarza Warmii udało nam się dopiero w 74 minucie. Autorem bramki był nie kto inny jak Rakowiecki, który w drugiej partii gry zagrał w polu. Gospodarze kropkę nad i postawili w 89 minucie, kiedy rezerwowego bramkarza Ostrovi pokonuje Piotr Chyliński. Ostatecznie po dobrym spotkaniu Ostrovia poległa w Grajewie 2-4.

WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 4-2 (3-1)
Bramki
K. Randzio 22', M. Strzeliński 29', R. Kozikowski (rzut karny) 44', P. Chyliński 89' - M. Kaliszewski 24', R. Rakowiecki 74'
WARMIA: Gieniusz - Lekenta (70' Olszyński), Arciszewski (72' M.Tuzinowski), Domurat (46' Koszczuk), Sypytkowski - Randzio, Kozikowski (70' Golubiewski), Osypiuk, Strzeliński (65' Mikucki) - Dzierzgowski (46' K.Górski), Chyliński
OSTROVIA: Rakowiecki (46' Grabowski) - Wyrzykowski (75' Zapatka), Zaremba, Kamiński, Śledziński (46' Korzeb) - Kaliszewski, Różański (46' Hassan Ochidi), Grądzki (70' Wiśniewski), D. Wilczewski - R. Wilczewski (65' Rakowiecki), Zacheja (68' Lipski)

Arkadiusz Ciach strzela w inauguracyjnym spotkaniu II ligi (wideo)