20 pożarów w ciągu tygodnia!

Dodano: 9 kwietnia 2014 12:49, Autor: KP PSP Ostrów Maz., MUW, red. Agnieszka Pleńska

Ilość interwencji strażaków przy gaszeniu pożarów traw w ciągu tygodnia wzrosła z 57 do 75. Jakby tego było mało doszły jeszcze pożary ściółki leśnej.
Od 1 do 7 kwietnia w naszym powiecie doszło do 18 pożarów traw oraz dwóch pożarów ściółki leśnej.

W związku z pożarami traw, od początku roku straż pożarna z naszego powiatu interweniowała już 75.
We wszystkich tych działaniach ponad uczestniczyło pół tysiąca strażaków, zużyto 160 hektolitry wody,a spaleniu uległo wiele hektarów łąk i użytków rolnych.
REKLAMA


Do dnia dzisiejszego na Mazowszu doszło już do łącznie 4500 pożarów traw. 1,6 mln zł strat, 30 tys. strażaków zaangażowanych w akcje, 166 dni łącznego czasu interwencji, 2 tys. ha spalonej powierzchni - to niepokojące statystyki dotyczące pożarów traw na Mazowszu w tym roku. Podczas jednej z interwencji w Warszawie poparzony został strażak. Wojewoda Jacek Kozłowski i nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej ponownie apelują o niewypalanie traw.

Pożary traw i nieużytków są najczęściej powodowane przez ludzi. Na początku kwietnia policjantom z Szydłowca udało się zatrzymać na gorącym uczynku dwóch podpalaczy. Obu mężczyznom postawiono zarzuty, a za popełnione wykroczenie grozi im areszt i grzywna do 5 tys. zł. Zatrzymanie było efektem prowadzonych działań prewencyjnych w ramach akcji "NIE! dla wypalania traw na Mazowszu", w którą włączyły się komendy stołeczna i wojewódzka policji.

Zobacz również

Pożar budynków gospodarczych

8 kwietnia 2014, OSP Nur, red. Agnieszka Pleńska

Strażacy OSP Nur wspierali sokołowskie jednostki pożarnicze podczas gaszenia pożaru.

Strażacy walczą z pożarem

2 kwietnia 2014, KP PSP Ostrów Maz., red. Sylwia Ratyńska

W związku z pożarami traw, od początku roku straż pożarna interweniowała 57, w tym 34 razy na terenie gminy Małkinia Górna i 13 razy na terenie miasta Ostrów Mazowiecka.

Dwa pożary w jednej miejscowości (zdjęcia)

17 marca 2014, OSP Nur, red. Agnieszka Pleńska

Ochotnicza Straż Pożarna w Nurze gasiła pożar lasu oraz drzew przy domu mieszkalnym. Oba pożary miały miejsce w miejscowości Żebry Laskowiec.

Komentarze

Dodano: 10 kwietnia 2014 11:16, (tobiasz12)

statystyki... A jest tylu strażaków?:)

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]