Wymiana polsko - estońska w gminie Ostrów Maz. (zdjęcia)

Dodano: 6 września 2014 10:48, Autor: UG Ostrów Maz.

Tradycją Gminy Ostrów Mazowiecka jest polsko - estońska wymiana młodzieży, która od siedmiu lat odbywa się w okresie wakacyjnym.
Od 4 do 9 sierpnia gościliśmy w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszewie grupę młodzieży z estońskiej Gminy Halinga.

Tygodniowy pobyt w Polsce rozpoczął się od zwiedzenia Gminy. Atrakcją była wizyta w Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej, a także w Urzędzie Gminy i Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Organizowane były także zajęcia integracyjne, spacery, dyskoteki, a na koniec pobytu - ognisko.

Estonia jest krajem nizinnym, dlatego też niezwykle atrakcyjnym punktem programu była wycieczka na południe Polski. Pierwszym przystankiem był Kraków, gdzie estońscy uczniowie zobaczyli Smoka Wawelskiego, zwiedzili Stare Miasto, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Katedrę Wawelską, mieli także okazję wysłuchać hejnału mariackiego. Kolejnym etapem wycieczki było Zakopane, gdzie część uczestników po raz pierwszy zobaczyła góry. Spacer Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica pozostanie w pamięci uczestników wycieczki na długo. Niemałą atrakcją było również zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Spacer podziemnymi trasami solnymi połączony został z przybliżeniem historii Kopalni. Estońscy uczniowie wyjechali z Gminy Ostrów Mazowiecka pełni wyjątkowych wspomnień.

REKLAMANajzdolniejsi uczniowie gminnych szkół, w nagrodę Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka wyjechali do Estonii. Podczas tygodniowego pobytu, od 18 do 24 sierpnia, zwiedzili wiele estońskich atrakcji. Punktem obowiązkowym wizyty w Tallinie, stolicy Państwa, było oczywiście zwiedzanie starówki, budowle okresu średniowiecza zachwycały zwiedzających swoją kolorystyką i kształtami. Fortyfikacje i stare mury obronne z basztami otaczające Dolne Miasto, uczestnicy wymiany obejrzeli spacerując wąskimi uliczkami tworzącymi wyjątkowy, staromiejski klimat. Ciekawym punktem programu było także wejście na basztę widokową, skąd można było podziwiać przepiękną panoramę Tallina oraz rejs statkiem na wyspę Kihnu, a poza tym jazda na gokartach i atrakcje wodnego parku rozrywki.


Program wymiany młodzieży pomiędzy polską, a estońską gminą daje młodym ludziom możliwość poszerzenia swojej wiedzy o świecie, doskonalenia umiejętności językowych, a także zawiązania międzynarodowych przyjaźni. Uczniowie biorący udział w wymianie mają niepowtarzalną okazję zobaczyć jak żyją ludzie w innym kraju i poznać nową kulturę. To na pewno zostanie w ich pamięciach na długo.


źródło zdj. UG Ostrów Maz.

Zobacz również

Policjanci odwiedzają uczniów (zdjęcia)

5 września 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii ostrowskiej komendy prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą ze szkół naszego powiatu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Młodzież z Lubiejewa na Litwie (zdjęcia)

4 września 2014, ZS CKR w Starym Lubiejewie, red. Agnieszka Pleńska

Ostatni tydzień wakacji ośmioro uczniów Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie spędziło pracowicie uczestnicząc w seminarium i warsztatach studyjnych na Litwie.

Harmonogram odbioru odpadów w Gminie Ostrów Maz. - Wrzesień

3 września 2014, Agnieszka Pleńska

Prezentujemy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych i sortowanych, bioodpadów oraz odpadów zmieszanych z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka obowiązujący ww wrześniu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]