Festiwal Piosenki Odczarowanej w towarzystwie dzieł Sienkiewicza (zdjęcia, wideo)

Dodano: 8 września 2014 16:25, Autor: Olga Kowalewska

6 września na Letniej Scenie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbył się "II Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej" Osób Niepełnosprawnych, któremu towarzyszyło Narodowe Czytanie.
Festiwal obejmował dziewięć występów, w których brały udział zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły. Organizatorami uroczystości byli Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy Typu "A i B" oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Przystań".

Występy podlegały ocenie jury w składzie Danuta Stankiewicz - znana artystka, gość specjalny, Emilia Krupa - instruktor Miejskiego Domu Kultury, Agnieszka Kaczmarek - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników festiwalu, jury po obradach przyznało nagrody w następującej kolejności:

I miejsce otrzymał Stefan Sałata, nagrodę ufundowała Drukarnia "Wiktoria" z Ostrowi Mazowieckiej.
II miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej z Ciechanowa, nagrodę ufundowało Koło Przyjaciół Podchorążych Piechoty.
III miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Ostrowi Mazowieckiej, nagrodę ufundował Bank Spółdzielczy z Ostrowi Mazowieckiej.

Ponadto Jury uhonorowało Środowiskowy Dom Samopomocy z Makowa Mazowieckiego wyróżnieniem, a nagrodę ufundowało Stowarzyszenie "Przystań" z Ostrowi Mazowieckiej.

Uroczystość cieszyła się wielkim powodzeniem, czego dowodem była licznie zgromadzona publiczność. Impreza owiana była przyjazną atmosferą, zdrową rywalizacją uczestników festiwalu, a także szczerym dopingiem publiczności.

Formuła festiwalu daje możliwość wykazania się osobom niepełnosprawnym wrażliwością na sztukę, talentem wokalnym. Mobilizuje do pracy twórczej, jest sprawdzianem samego siebie. Uczestnicy występujący na scenie wychodzą naprzeciw swoim słabościom, podejmują walkę ze stresem. Swoją postawą dowodzą, że niepełnosprawność nie jest barierą w drodze do pielęgnowania talentu.

"II Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej" Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka zakończył się recitalem zaproszonej przez organizatorów piosenkarki Danuty Stankiewicz. Artystka wykonała kilka znanych utworów pochodzących z lat 60-tych. Swoją charyzmą przekazała pozytywne fluidy publiczności, która chętnie brała udział w recitalu, nie szczędząc braw. Słowa piosenek tj. "Serduszko puka w rytmie cza cza" same cisnęły się na usta zgromadzonych.

REKLAMAFestiwalowi towarzyszyło Narodowe Czytanie Trylogii Henkryka Sienkiewicza. Wyjątkowy nastrój spotkaniu nadali organizatorzy, którzy rozpoczynając uroczystość polonezem, przenieśli publiczność w inny wymiar. Dekoracje, profesjonalne stroje, muzyka - wszystko to sprzyjało zebranym przy pochyleniu się nad lekturą.

Uroczystość rozpoczął burmistrz Władysław Krzyżanowski, któremu przypadł do odczytania fragment "Pana Wołodyjowskiego". Następnie publiczność była świadkami "Wywiadu z Sienkiewiczem..." - przedstawienia, które przygotowali organizatorzy imprezy.

Kolejno prowadzący, organizatorzy, gość specjalny Danuta Stankiewicz jak i osoby chętne miały przyjemność odczytać przygotowany fragment pochodzący z trylogii Henryka Sienkiewicza.

Dla urozmaicenia uroczystości zorganizowany został quiz sprawdzający znajomość treści trylogii. Udział w quizie mogli wziąć wszyscy uczestnicy. Za podanie prawidłowego źródła wylosowanego fragmentu uczestnicy otrzymywali nagrody w postaci książek poszczególnych części trylogii, a także trylogii w wersji audio.

Narodowe czytanie jest formą popularyzacji czytelnictwa wśród społeczności, zwrócenia uwagi na bogactwo języka polskiego, budzenia wrażliwości na słowo. Narodowe czytanie przypomina rodakom o ich spuściźnie narodowej, budzi patriotyczną postawę, a także szacunek do bogatego dorobku twórczego literatury polskiej.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji wideo:

Zobacz również

Z ostatniej chwili: wypadek przy Ekonomiku! (zdjęcia)

8 września 2014, Sylwia Ratyńska

Dziś około godz. 14:30 doszło do zderzenia samochodu marki BMW z motorowerem. Uwaga na drodze!

Wymiana polsko - estońska w gminie Ostrów Maz. (zdjęcia)

6 września 2014, UG Ostrów Maz.

Tradycją Gminy Ostrów Mazowiecka jest polsko - estońska wymiana młodzieży, która od siedmiu lat odbywa się w okresie wakacyjnym.

Kolejne Dni Kukurydzy za nami (zdjęcia, wideo)

25 sierpnia 2014, Sylwia Ratyńska

Po raz czternasty Gmina Andrzejewo zaprosiła mieszkańców naszego powiatu na święto kukurydzy. Gwiazdą wieczoru był zespół Jorrgus.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]