Sokół znów zagrał z Polonią

Dodano: 16 lutego 2015 15:20, Autor: Anna Augustyniak

W pierwszym meczu rundy o utrzymanie Sokół przegrał z Polonią Warszawa.

Pierwsza kwarta przebiegała bardzo wyrównanie. Obie drużyny grały na tym samym poziomie. Prowadzenie zmieniało się wówczas kilkakrotnie, ale kwarta zakończyła się punktową przewagą Sokoła - 22:23.

O przegranej Sokoła zadecydowała fatalna gra w drugiej kwarcie. Po 14 minutach meczu Polonia objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. Warszawska drużyna bardzo szybko zdobyło dużą przewagę, pod koniec drugiej kwarty prowadziła aż szesnastoma punktami. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 53:40 dla Polonii.

Trzecia kwarta to ponownie wyrównana gra obu drużyn, które zdobyły po 15 punktów. Kwarta zakończyła się wynikiem 68:55 z korzyścią dla drużyny z Warszawy.

W ostatniej kwarcie Sokół zaczął nadrabiać stracone punkty. Nie udało mu się jednak przejąć prowadzenia i mecz zakończył się wygraną Polonii Warszawa 83:76.

Polonia Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 83:76
(22:23) (31:17) (15:15) (15:21)
Sokół: Grudziński 20 pkt., Barszcz 15 pkt., Wojtyński 13 pkt., Skarpetowski 9 pkt., Jaworski 8 pkt., Gałan 5 pkt., Ryfa 5 pkt.

W sobotę Sokół zagrał ostatni mecz rundy rewanżowej. Tym razem na wyjeździe zmierzył się z drużyną AZS AGH Alstom Kraków.

Sokół przegrał z Polonią Warszawa (zdjęcia)

5 lutego 2015, Anna Augustyniak

Wczorajszy mecz Sokoła był jednym z najsłabiej rozegranych meczy ostrowskiej drużyny w tym sezonie.