Zwycięstwo na koniec sezonu (zdjęcia, wideo)

Dodano: 23 marca 2015 13:00, Autor: Anna Kornet

Sobotni mecz Sokoła zakończył się zwycięstwem. To już ostatni mecz ostrowskiej drużyny w II lidze w tym sezonie.
W sobotę podopieczni trenera Helcbergiela dali swoim fanom okazję do świętowania i zakończyli sezon pięknym zwycięstwem 89:65. Przeciwnikiem Sokoła na ostrowskim parkiecie była drużyna MKS Skierniewice.

Dzięki skutecznej grze od pierwszej kwarty Sokół wysunął się na prowadzenie. Przed przerwą drużyna prowadziła 45:31. W trzeciej kwarcie zawodnikom ostrowskiej drużyny udało się pokonać osłabienie, które w tym sezonie zazwyczaj wtedy ich dopadało. Tym razem jednak Sokół powtórzył świetny wynik z drugiej kwarty i powiększył przewagę do ponad dwudziestu punktów. Tym samym na tablicy po przedostatniej kwarcie widniał wynik 72:48 z korzyścią dla Sokoła. Ostatnia kwarta to zwolnienie tempa ze strony zawodników ostrowskiej drużyny. Nie pozwolili oni jednak rywalom na nadrobienie strat i ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 17:17. Ostatecznie mecz wygrał Sokół 89:65.

Drużyna ze Skierniewic, nad którą w ostatnim meczu Sokół odniósł wysokie zwycięstwo, na zakończenie sezonu zajęła 6. miejsce w tabeli. Tegorocznym spadkowiczem do niższej ligi jest drużyna PWiK Piaseczno, która zrezygnowała w trakcie rozgrywek. Sokół z kolei kończy sezon na przedostatniej, 9. pozycji w tabeli.

W tym sezonie zawodnicy Sokoła rozegrali 24 mecze. Ostrowska drużyna siedmiokrotnie (w tym aż 5 razy na własnym parkiecie) wyszła ze spotkań zwycięsko. Porażkę poniosła 17 razy (w tym 7 razy będąc gospodarzami spotkania). Zawodnicy zdobyli 1698 punktów, a stracili 1845 punktów. Tym samym w kolejnym sezonie po raz kolejny Sokoła będziemy mogli oglądać podczas meczy w II lidze.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Skierniewice 89:65
(17:15) (28:16) (27:17) (17:17)

Sokół: Niedbalski 13 pkt., Gałan 12 pkt., Ryfa 12 pkt., Grudziński 11 pkt., Wojtyński 11 pkt., Jaworski 9 pkt., Barszcz 8 pkt., Skarpetowski 6 pkt., Grabowski 3 pkt., Siwek 2 pkt., Zadroga 2 pkt., Wilczyński.

Sokół blisko wygranej (zdjęcia, wideo)

20 marca 2015, Anna Augustyniak

W środę wieczorem Sokół rozegrał przedostatni mecz w tym sezonie, tym razem na własnym parkiecie. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się porażką ostrowskiej drużyny.

Zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wideo)

9 marca 2015, Anna Augustyniak

Piękny i bardzo emocjonujący mecz mieli szansę obejrzeć ostrowscy fani koszykówki dzięki zawodnikom Sokoła.