Zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wideo)

Dodano: 9 marca 2015 13:49, Autor: Anna Augustyniak

Piękny i bardzo emocjonujący mecz mieli szansę obejrzeć ostrowscy fani koszykówki dzięki zawodnikom Sokoła.
8 marca po raz kolejny Sokół zmierzył się z drużyną Polonia Warszawa. Tym razem mecz odbył się w Ostrowi w MOSiR-ze przy ulicy Trębickiego. Po ostatnich przegranych chyba nikt nie spodziewał się takiego pokazu możliwości ostrowskiej drużyny. Zawodnicy Sokoła jednak pokazali swoje umiejętności i odnieśli piękne, wcale niełatwe zwycięstwo.

Od pierwszych minut meczu rozpoczęła się zaciekła walka o punkty pomiędzy obiema drużynami. Po kilkukrotnej zmianie prowadzenia pod koniec pierwszej kwarty przewagę zdobyła Polonia. Kwarta zakończyła się wynikiem 17:20.

Druga kwarta to dalsze prowadzenie Polonii. W 14 minucie spotkania drużyna z Warszawy prowadziła dziesięcioma punktami - 18:28. Była to największa przewaga ze strony gości w trakcie tego meczu. Sokół szybko zmobilizował swoje i nadrobił straty. Już na początku dziewiętnastej minuty zremisował z rywalami, a następnie objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Wynik po drugiej kwarcie spotkania wynosił 38:33 dla Sokoła.

Na początku trzeciej kwarty zawodnicy Sokoła nie pozwolili Polonii na zdobycie nawet jednego punktu i już na koniec dwudziestej drugiej minuty meczu ostrowska drużyna prowadziła 50:33. Była to największa przewaga punktowa dla Sokoła w trakcie meczu. W kolejnych minutach meczu Polonia jednak szybko odrabiała straty i już na koniec trzeciej kwarty przewaga Sokoła wynosiła zaledwie 5 punktów - 61:56.

W kolejnych minutach spotkania obie drużyny grały niemalże punkt za punkt. Ostatecznie jednak Sokołowi udało się obronić i wygrał to spotkanie wynikiem 78:74.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Polonia Warszawa 78:74
(17:20) (21:13) (23:23) (17:18)
Sokół: Wojtyński 23 pkt., Barszcz 19 pkt., Gałan 12 pkt., Grudziński 11 pkt., Jaworski 7 pkt., Niedbalski 6 pkt., Grabowski, Ryfa, Siwek, Wilczyński, Zadroga.

Kolejny mecz na wyjeździe zakończył się przegraną ostrowskiej drużyny.

Sokół przegrał w Łodzi

23 lutego 2015, Anna Augustyniak

W niedzielny wieczór zawodnicy Sokoła zmierzyli się z drużyną ŁKS SMS MG13 Łódź.