Sokół pokonał rywali z Łodzi (zdjęcia, wideo)

Dodano: 21 marca 2016 07:33, Autor: Anna Augustyniak

Przed Sokołem teraz trzeci mecz I rundy play-off.
W sobotnie popołudnie na hali MOSiR przy ul. Trębickiego w Ostrowi Sokół zmierzył się ponownie z drużyną AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź. Był to drugi mecz w rozgrywkach I rundy play-off. Wynik spotkania miał zadecydować o dalszych losach obu drużyn w rozgrywkach. Zwycięstwo rywali z Łodzi, którzy wygrali również w pierwszym meczu I rundy play-off, zakończyłoby sezon Sokoła. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem ostrowskiej drużyny, dlatego też obie drużyny zmierzą się jeszcze raz w trzecim meczu, którego wynik zadecyduje o tym, kto przejdzie do II rundy play-off.

Sokół wygrał sobotnie spotkanie 96:87, chociaż tego dnia do dyspozycji trenera było tylko 5 zawodników z podstawowego składu. Zawodnicy Sokoła przejęli prowadzenie na koniec trzeciej minuty meczu i nie oddali go już do końca meczu. Na koniec pierwszej kwarty Sokół wygrywał 29:19, do przerwy udało mu się jeszcze bardziej zwiększyć przewagę - 60:38.

W ostatniej kwarcie Piotrek Barszcz i Bartosz Grudziński złapali po 5 fauli. Zastąpili ich dwaj młodzi koszykarze, którzy jednak świetnie sobie poradzili. Michał Grabowski trafił trzy bardzo ważne rzuty za 3 punkty, a Łukasz Wilczyński pokazał swoją nieustępliwą obronę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sokoła.

Spotkanie odbyło się 19 marca. Podczas meczu odbyła się zbiórka pieniędzy na operację chorego Jarka Kaja. W środę 23 marca w Łodzi odbędzie się decydujący, trzeci mecz I rundy play-off.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 96:87
(29:19) (31:19) (16:23) (20:26)

Sokół: Wojtyński 39 pkt, Barszcz 33 pkt, Grabowski 9 pkt, Jaworski 7 pkt, Grudziński 4 pkt, Koźluk 4 pkt, Wilczyński.

Źródło: live.fibaeurope.com

Sokół ma za sobą pierwszy mecz w rozgrywkach play-off o awans do I ligi.