Strażacy podnosili swoje umiejętności w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 7 lipca 2016 09:23, Autor: UG Wąsewo, red. MK

W niedzielę 3 lipca 2016 roku na stadionie przy GCSiR w Wąsewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.
Zawody zostały zorganizowane przez ZOG ZOSP RP w Wąsewie przy udziale Urzędu Gminy i pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział 5 drużyn męskich, 2 kobiece.

Wśród zgromadzonej publiczności składającej się głównie z mieszkańców gminy Wąsewo, której w tym roku było mniej, ponieważ pogoda była deszczowa znaleźli się zaproszeni goście: Dariusz Morawski i Grzegorz Nadratowski - Radni Rady Powiatu Ostrowskiego, Druh Andrzej Wyszogrodzki - V-ce Prezes ZOW jednocześnie Prezes ZOP ZOSP RP, Druhowie Stanisław Kowalczyk i Kazimierz Podolak - V-ce Prezesi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, bryg. Janusz Iwanowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Marek Jastrzębski - Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Obrony Cywilnej Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, Krzysztof Gałązka - Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo, Roman Malicki Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie.
REKLAMA


Po zbiórce dowódca zgrupowania Komendant Gminny ZOSP w Wąsewie Druh Adam Kośnik zgłosił Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP druhowi Rafałowi Kowalczyk gotowość jednostek do uroczystego rozpoczęcia zawodów.

Witając zgromadzonych gości Wójt Gminy Wąsewo - Rafał Kowalczyk powiedział: Zawody sportowo - pożarnicze ochotniczych straży pożarnych są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków, są również znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu, działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach, przypominają nam mieszkańcom, że są pośród nas osoby które w razie potrzeby są gotowe i przygotowane aby ratować życie i mienie i udzielić pomocy.

W tym roku po raz pierwszy zawody odbywały się na jednakowych nowoczesnych motopompach, które zostały udostępnione z KP PSP w Ostrowi Maz. oraz OSP w Prostyni, którym organizatorzy bardzo serdecznie dziękują.

Zaraz po uroczystym otwarciu rozpoczęła się sportowa rywalizacja do której przystąpiły następujące jednostki: OSP Grądy, OSP Mokrylas, OSP Przyborowie (2 drużyny męska i żeńska), OSP Wąsewo, OSP Wysocze (2 drużyny męska i żeńska).

Zawody zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzane w dwóch konkurencjach ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami

Wszystkie biorące w zawodach udział drużyny ukończyły swoje konkurencje dostarczając przy tym wiele emocji. Trzeba przyznać, że poziom rywalizacji był wysoki, a różnice czasowe szczególnie wśród najlepszych drużyn niewielkie.

Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska z sędzią głównym mł. bryg. Leszkiem Falbowskim na czele przystąpiła do ustalenia wyników. Po 10 minutowej przerwie wszystko już było jasne, w kategorii mężczyzn klasyfikacja była następująca:
I miejsce i główną nagrodę 500 zł zdobyła OSP Przyborowie, II miejsce i nagrodę 400 zł zdobyła OSP Wąsewo, III miejsce i nagrodę 300 zł zdobyła OSP Wysocze, w kategorii kobiet zwycięską drużyną została drużyna OSP Wysocze i otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł, zaś OSP Przyborowie zajęła drugie miejsce i nagrodę w wysokości 400 zł.

Na zakończenie Rafał Kowalczyk Wójt Gminy Wąsewo podziękował wszystkim za udział w zawodach oraz za pomoc w profesjonalnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia przedstawicielom KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Po wręczeniu dyplomów, pucharów oraz nagród pieniężnych głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali zwycięskim drużynom osiągniętych wyników, organizatorom zaś wzorowego przygotowania zawodów.

Publiczność obserwująca zmagania zawodników oraz uczestniczący w zawodach strażacy mogli posilić się grochówką żołnierską zamówioną specjalnie na tę okazję przez Urząd Gminy Wąsewo.


Zobacz również

Strażacy z gminy Ostrów Maz. rywalizowali w Jelonkach

4 lipca 2016, UG Ostrów Maz., red. MK

W niedzielę, 26 czerwca na boisku przy Zespole Szkół Publicznych w Jelonkach rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Oficjalne otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie (zdjęcia)

29 czerwca 2016, UG Wąsewo, red. MK

21 czerwca 2016 roku w Wąsewie odbyło się oficjalne otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie.

Strażacy usuwali skutki piątkowej nawałnicy (zdjęcia)

20 czerwca 2016, OSP Boguty-Pianki, red. MK

17 czerwca przez teren gminy Boguty-Pianki oraz sąsiednich gmin przeszła potężna nawałnica.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]