Wyszarpane zwycięstwo

Dodano: 30 października 2016 11:39, Autor: Tomasz Krupa

Żółto-zieloni wrócili z tarczą.
W sobotnie popołudnie podopiecznych trenera Pawła Kowalczyka czekała długa podróż pod Płock, by tam móc rywalizować o kolejne IV-ligowe punkty z Deltą Słupno. Drużyna gospodarzy to czerwona latarnia ligi, ale w każdym spotkaniu dają siebie bardzo wiele. O tym przekonały się takie zespoły jak: Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Czarni Węgrów, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.

Żółto-zielonych, więc na pewno czekało bardzo zacięte spotkanie i tak też było. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Ostrowi Mazowieckiej, którzy w pierwszym kwadransie gry za sprawą Adama Dobosza objęli prowadzenie. Niestety zbyt długo nie cieszyliśmy się z tego prowadzenia, ponieważ gracze Delty niespełna dwie minuty później doprowadzili do remisu.

W kolejnych minutach gra toczy się przeważnie w środkowej części boiska, chociaż jedna jak i druga drużyna potrafiła sobie wypracować dogodne sytuację strzeleckie. Około 35 minuty meczu za sprawą Roberta Wilczewskiego żółto-zieloni wyszli na prowadzenie.

Niestety tak jak po pierwszym golu KS Ostrovi, gospodarze bardzo szybko doprowadzili do remisu i znowu trzeba było szukać kolejnego gola.
Gdy wydawałoby się, że pierwsze 45 minut zakończy się wynikiem 2-2, do głosu doszli Ostrowanie, którzy za sprawą Piotra Zacheji podwyższają wynik spotkania na 3-2.

W drugich 45 minutach na boisku oba zespoły stoczy ze sobą ciężki bój, jednak lepsi okazali się piłkarze trenera Pawła Kowalczyka, którzy nie pozwolili graczom Delty Słupno do strzela kolejnych bramek. Choć trzeba przyznać, że obie ekipy miały do tego kilka sytuacji.

Miejmy nadzieje, że to zwycięstwo przerwało złą passę KS Ostrovi i w kolejnych meczach nasi gracze, będą inkasować punktowe zdobycze.

Delta Słupno - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2-3 (2-3)