Dwa zwycięstwa (zdjęcia, wideo)

Dodano: 14 maja 2017 10:46, Autor: Tomasz Krupa

Żółto-zieloni wracają na właściwe tory.
Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka po wygranej w Derbach Regionu z Bugiem Wyszków, remisie z liderem tabeli (przyp. red. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-1) dorzucili do swojej kolekcji wyjazdowe zwycięstwo z KS-em Łomianki (przyp. red. 0-1) i doczekali się drugiego zwycięstwa w Ostrowi.

Zacznijmy jednak od spotkania z KS Łomianki. "Kaesiacy" do podwarszawskiej miejscowości jechali w świetnych humorach i na pewno nie byli już traktowani przez przeciwnika jak przysłowiowi "chłopcy do bicia". Mecz rozstrzygnęła jedna bramka i na nasze szczęście autorem gola był Kamil Małkiński, który pokonał w 56 minucie Pawła Wysockiego.

Ostrovia zagrała świetny mecz w defensywie i wykorzystała z zimną krwią swoją szanse bramkową.

KS Łomianki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-1 (0-0)
Bramka:
K. Małkiński 56'
Ostrovia: Poluliakhov - Sz. Wątróbski, Małkiński, Korzeb, Lipski, Decyk (90' Romanik), R. Wilczewski, Korytkowski, D. Wilczewski, Zacheja, Dobosz (51' Wasil)

Wczorajsze spotkanie to typowy mecz walki obu drużyn. Do Ostrowi Mazowieckiej zawitała utytułowana drużyna Hutnika Warszawa.

Klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron było niezbyt wiele. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. O wiele ciekawiej było już w drugiej części gry.

Najpierw goście mieli dwie, trzy okazję by zagrozić naszej bramce strzeżonej przez Poluliakhova. Na początku drugiej połowy na strzał z około 16 metrów zdecydował się Łukasza Szala, ale jego uderzenie świetnie wyłapał ostrowski golkiper.

W 72 minucie po groźnej akcji Ostrovia obejmuje prowadzenie. Sytuację sam na sam z Pasturczykiem wykorzystuje Piotrek Zacheja i wprawia zgromadzonych kibiców na ostrowskim stadionie w szał radości. Hutnik próbował doprowadzić do remisu jednak ta sztuka mu się nie udała. Dzięki bramce Zacheji, żółto-zieloni podtrzymali zwycięską serię spotkań.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Hutnik Warszawa 1-0 (0-0)