Policjanci sprawdzają poziom bezpieczeństwa w okolicach szkół

Dodano: 18 sierpnia 2017 08:22, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Wielkim krokami zbliża się koniec wakacji. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielem Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili lustrację rejonu szkół.
17 sierpnia naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielem Urzędu Miasta z Ostrowi Mazowieckiej dokonali lustracji rejonu szkół w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawdzano, czy przejścia dla pieszych w rejonie szkół są dobrze oznakowane.
REKLAMA


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach pojawią się dzieci, również te które dopiero rozpoczynają naukę, dlatego ważne jest, aby zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Ponadto odpowiednio oznakowane przejście zwróci uwagę kierowcy, aby zachował szczególną ostrożność w pobliżu szkoły.

Podczas czwartkowych działań skontrolowano przejścia dla pieszych przy ZSP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Szkoły Podchorążych Piechoty, ZSP nr 3 przy ul. Widnichowskiej, ZSP nr 1 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. S.G.Roweckiego oraz SP nr 1 przy ul. Partyzantów.


Zobacz również

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" na dożynkach gminnych w Wąsewie (zdjęcia)

17 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

15 sierpnia na dziedzińcu Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbyły się IX Dożynki Gminno-Parafialne z udziałem ostrowskich policjantów. Funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji dla dzieci.

Bezpieczni podczas zawodów wędkarskich (zdjęcia)

17 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

15 sierpnia ostrowscy policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne w Przyborowiu w związku zawodami wędkarskimi.

Podsumowanie sierpniowego weekendu

16 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

14 niegroźnych kolizji, kierowanie auta i roweru po użyciu alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości o 60 km/h na obszarze zabudowanym - to wykroczenia, które miały miejsce podczas sierpniowego weekendu.

Komentarze

Dodano: 18 sierpnia 2017 21:54, (michaliksylwia)

Bezpieczeństwo dzieci jest sprawą priorytetową. W związku z czym mam zapytanie do Urzędu Miasta- czy droga do szkoły "4" ul. Szkoły Podchorążych Piechoty od skrzyżowania z ul. Stcyjną zostanie przygotowana dla uczniów??Pomijam fakt, że chodnik jest nierówny, jest też bardzo zarośnięty, począwszy od przystanku autobusów podmiejskich Sz.P.Piechoty/ Stacyjna i nie da się nim bezpiecznie przejść. Znaki drogowe znajdujące się przy ww.ulicy są niewidoczne dla kierowców. Droga jest kręta, a w miejscu gdzie kończy się chodnik przy posesjach ( po lewej stronie, jedyny dostepny)nie ma przejścia dla uczniów/ pieszych. Mam nadzieję , że Urząd nie skupia się tylko na bezpieczeństwie uczniów w promieniu 100 m od szkół,a zainteresuje się też dalszym odcinkiem drogi , pokonywanej każdego dnia przez dzieci( w tym przypadku 800m). Liczę na interwencję w ww.rejonie.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]