Zmiany w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza (zdjęcia)

Dodano: 6 lipca 2018 07:41, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Posługę duszpasterską w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza zakończył ks. Prałat Mirosław Mierzejewski.
Po ponad 28 latach posługi na stanowisku proboszcza i dziekana dekanatu Chrystusa Dobrego Pasterza ks. Mierzejewski, zgodnie z wolą ks. bp Janusza Stepnowskiego, odszedł na zasłużoną emeryturę i kapłański odpoczynek. Uroczyste pożegnanie miało miejsce 24 czerwca, w liturgiczne wspomnienie narodzin św. Jana Chrzciciela, które w tym roku wypadło w ostatnią niedzielę czerwca.
REKLAMA


Ks. Dziekan Mirosław Mierzejewski żegnając się z tymi, pośród których pracował ponad ćwierć wieku, spotykał się, a przede wszystkim sprawował sakramenty, głosił Słowo Boże i czynił dzieła miłosierdzia, z serca dziękował za lata bycia razem i dla siebie, za wspólne dzieło, któremu na imię parafia Chrystusa Dobrego Pasterza. Zawsze podkreślał, że to parafianie przyczynili się do powstania monumentalnej świątyni, która będzie służyła na wieki kolejnym pokoleniom ostrowskich chrześcijan. Obok słów podziękowań padły z jego ust również słowa przeprosin, jakżeż ważne w codziennym życiu i relacjach międzyludzkich. Ks. proboszcz, zdając sobie sprawę z własnych słabości, powiedział - Choć jestem kapłanem, to jednak i człowiekiem, który podlega słabościom, i może się źle i nie tak zachować. Za to, co było niewłaściwe i co mogło urazić, do wszystkich obecnych zwrócił się ze słowem przepraszam i proszę o przebaczenie. Ks. Dziekan obiecał zachować wszystkich w modlitewnej pamięci, przebierając paciorki różańca w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Głosząc kazania podczas mszy świętych sprawowanych tego dnia, ks. Mierzejewski wypowiadał słowa dziękuje i przepraszam ze szczerego serca, jako wyraz dobrego pożegnania się ze swoimi parafianami i pamięci o tych, którym przez długie lata posługiwał. Zgromadzeni w kościele z rozrzewnieniem, z wyrywającą się łzą na policzkach, z sercem nieco smutnym i bijącym w rytm ostatnich chwil bycia razem w tej świątyni, dziękowali proboszczowi gromkimi oklaskami.

Główne uroczystości pożegnalne miały miejsce na mszy o godzinie 12.00. Po odprawionej mszy św. pod jego przewodnictwem, do ołtarza podszedł długi orszak z naręczami kwiatów i prezentów. Wierni podziękowali proboszczowi za dzieło budowy kościoła i tej wspólnoty, za posługę i długie lata pracy w Ostrowi Mazowieckiej. Słowa uznania do ks. Mierzejewskiego skierował burmistrz Jerzy Bauer, przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi wiosek, kół parafialnych i stowarzyszeń, znajomi oraz przyjaciele ks. Dziekana.

Powitanie nowego proboszcza parafii miało miejsce w niedzielę 1 lipca. Został nim ks. Kanonik Jacek Schneider, który wolą ks. bp Janusza Stepnowskiego został jednocześnie dziekanem Dekanatu Chrystusa Dobrego Pasterza. Uroczysty i procesjonalny ingres nowego duszpasterza tej wspólnoty miał miejsce na wieczornej mszy św. o godzinie 18.00, pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Bronakowskiego, w asyście licznie zgromadzonych księży z dwóch ostrowskich dekanatów oraz zaproszonych gości. Odczytano dekret biskupa diecezji, mianującym ks. Jacka na urząd proboszcza i dziekana tej parafii. Oficjalnego powitania nowego duszpasterza dokonały lokalne władze: starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek, a także parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym. Wszyscy życzyli, by nowy proboszcz czuł się dobrze pośród swoich parafian, jako jeden z nich i dobry gospodarz, ciesząc się zdrowiem i przychylnością otaczających go wiernych. Kwiaty i symboliczne upominki nadały miły charakter nowym relacjom ks. Jacka z ostrowską wspólnotą. Nastąpiło rytualne i symboliczne przekazanie kluczy nowemu proboszczowi do obejmowanej świątyni oraz parafii. Ksiądz Jacek złożył wobec Boga, biskupa i wszystkich zebranych wyznanie wiary na chwałę Trójcy Świętej, wierności Kościołowi, w duchu posłuszeństwa biskupowi diecezji i pokornej służby wszystkim powierzonym swojej trosce i opiece.

Ks. Jan Wróbel


Zobacz również

Remont w Urzędzie Skarbowym. Będą utrudnienia

4 lipca 2018, US Ostrów Maz., red. MK

W Urzędzie będzie prowadzony remont pomieszczeń bankowej obsługi kasowej.

Ostrowscy policjanci najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy (zdjęcia)

4 lipca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

W Powiatowych Mistrzostwach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wzięło udział 7 drużyn.

Wakacje ze średniowieczem

3 lipca 2018, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, red. MK

W programie m.in. warsztaty strzelania z łuku, zajęcia ze strzelectwa czy warsztaty rzemiosła średniowiecznego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]