Wkrótce pojedziemy skuterem elektrycznym po Ostrowi i kilku sąsiednich gminach (zdjęcia)

Dodano: 12 lipca 2018 07:11, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Rusza pilotażowy projekt wynajmu skuterów elektrycznych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka i kilku gmin z terenu powiatu ostrowskiego.
Wdrożenie projektu planowane jest na 20 lipca. Chęć uczestnictwa w projekcie wyraziły dotychczas gminy: miasto Ostrów Mazowiecka, Zaręby Kościelne, Brok, Wąsewo, Andrzejewo i Małkinia Górna oraz firmy: Rolstal Pawłowski, Kefal Kempisty oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Na spotkaniu, które odbyło się w ostrowskim ratuszu 9 lipca, padły wstępne deklaracje ze strony zainteresowanych podmiotów w zakresie ilości skuterów. Na spotkaniu obecni byli: ze strony miasta Ostrów Mazowiecka - burmistrz Jerzy Bauer i zastępca burmistrza Zbigniew Chrupek, oraz przedstawiciele gmin - burmistrz miasta i gminy Brok Marek Młyński, wójt gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, wójt gminy Andrzejewo Michał Rutkowski, wójt gminy Zaręby Kościelne Józef Rostkowski, przedstawiciel wójta gminy Małkinia Górna, przedsiębiorcy - prezes zarządu firmy Rolstal Marcin Pawłowski, współwłaściciel firmy Kefal Zbigniew Kempisty, prezes ZGK Paweł Mieczkowski, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej oraz współwłaściciel firmy Green Electricity Marcin Maliszewski, dostarczającej skutery wraz z systemem najmu. Jak zgodnie podkreślają uczestnicy projektu skutery będą uzupełnieniem transportu publicznego, zwłaszcza w okresie letnim. Warto dodać, że firma Mobilis z końcem czerwca br. zakończyła działalność, a co za tym idzie zlikwidowane zostały połączenia autobusowe na terenie powiatu ostrowskiego.

Czas trwania pilotażowego projektu został określony na 3 miesiące. W tym czasie firma, które jest odpowiedzialna za zorganizowanie najmu skuterów prowadzić będzie analizy i na zakończenie przedstawi raport, zawierający m.in. dane o ilości wypożyczonych pojazdów w poszczególnych gminach.

Na terenie gmin, które przystąpią do projektu w wyznaczonych miejscach pojawią się elektryczne skutery oznakowane blinkee.city. Będzie w sumie około 20 pojazdów do wypożyczenia. Za pomocą tablic informacyjnych oznakowane będą też miejsca ich postoju. Wypożyczenie skutera będzie możliwe za pomocą specjalnej aplikacji, która wskazuje m.in. miejsca, gdzie pojazdy stacjonują i gdzie można je zwrócić. Aplikacja nie zezwoli na pozostawienie pojazdu w dowolnym miejscu, jedynie w wyznaczonym do tego.

Koszt dzierżawy pojazdów poniosą uczestnicy projektu. Podmioty, które zdecydują się na dzierżawę pojazdów zapłacą 839 złotych netto miesięcznie za każdy skuter. Użytkownicy rozliczają się za czas wypożyczenia skutera. Zgodnie ze stawką proponowaną przez dostawcę jest to 4 zł za 10 minut. Skutery na jednej naładowanej baterii mogą przejechać do 80 kilometrów.

W Ostrowi Mazowieckiej planowanych jest kilka punktów, w których można wypożyczyć i zwrócić skuter. To m.in. parking przed Ratuszem Miejskim. Szczegółowe informacje wkrótce. Obecnie trwać będzie procedura wdrażania projektu.


Zobacz również

Mandaty i pouczenia za kąpiel w Przyborowiu (zdjęcia)

12 lipca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy policjanci kontrolują dzikie kąpieliska.

Wybierz Gwiazdę Wieczoru Dni Ostrowi 2019

11 lipca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Po raz kolejny miasto organizuje głosowanie na Gwiazdę Wieczoru Dni Ostrowi Mazowieckiej.

168 osób przebadało się pod kątem czerniaka w Ostrowi (zdjęcia)

10 lipca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Z konsultacji z dermatologiem mógł skorzystać każdy za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

Komentarze

Dodano: 12 lipca 2018 15:22, sparks (sparks)

połatajcie dziur i zróbcie miejsca parkingowe

 

Dodano: 12 lipca 2018 19:32, użytkownik usunięty

Ciekawe kto ma takie błyskotliwe pomysły,nobla mu dać!

 

Dodano: 12 lipca 2018 21:05, (sms4)

Już widzę sedziwe emerytki mknące na skuterach do przychodni i sklepów, szczególnie gdy brak będzie autobusów w miesiącach zimowych!!!!!!!
A może bezpieczniejsze były by hulajnogi, które są teraz na topie ????

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]