Środków na podjęcie działalności gospodarczej w PUP

Dodano: 18 marca 2019 10:12, Autor: PUP Ostrów Maz., red. MK

Sprawdź, kto może ubiegać się o dofinansowanie.
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza nabór wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej trwający do wyczerpania środków finansowych w ramach niżej wskazanych projektów:

1. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)


Projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS, PO WER 2014 - 2020, Oś priorytetowa I, Działanie 1.1, Poddziałanie 1.1.1

O dofinansowane mogą ubiegać się osoby bezrobotne w wieku 18 - 29 lat (z ustalonym I lub II profilem pomocy), będące tzw. młodzieżą NEET, co oznacza osobę niepracującą, niekształcącą się i nieszkolącą się ze środków publicznych w okresie 4 tygodni poprzedzających rozpoczęcie udziału w projekcie. Ponadto osobom w wieku do 25 r.ż. wsparcie w ramach projektu musi zostać udzielone w ciągu 4 miesięcy od daty rejestracji w PUP, a osobom w wieku 25 - 29 lat w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.
REKLAMA


2. Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)


Projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS, RPO WM 2014 - 2020, Oś priorytetowa VII, Działanie 8.1

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej (z ustalonym I lub II profilem pomocy), należące do tzw. grup defaworyzowanych, tj., osoby z niepełnosprawnościami, o niskich kwalifikacjach (do wykształcenia na poziomie średnim włącznie), w wieku 50 lat i więcej, długotrwale bezrobotne (figurujące w rejestrze PUP nieprzerwanie co najmniej 12 m-cy), oraz kobiety.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zajmujący się środkami na podjęcie działalności gospodarczej (pokój nr 21) oraz koordynator projektów (pokój nr 19), tel. 029 745 33 93, 029 745 21 51, 508 027515, 508 027545. Druki wniosków do pobrania ze strony internetowejhttp://ostrowmazowiecka.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania oraz w siedzibie Urzędu (pokój nr 21).

Przy przyznawaniu środków na podjęcie działalności gospodarczej obowiązują przepisy prawne dotyczące tej formy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, wymogi wskazane w "Kryteriach dotyczących przyznawania przez Starostę Ostrowskiego z Funduszu Pracy środków na podjęcie działalności gospodarczej" oraz warunki określone w dokumentacjach poszczególnych projektów.

Zobacz również

To już fakt. W Ostrowi powstanie nowa szkoła

18 marca 2019, Miłosz Magrzyk

Budowa szkoły może rozpocząć się już za rok.

Burmistrz przeciwny budowie stacji paliw naprzeciwko kościoła

17 marca 2019, Miłosz Magrzyk

Ostatnie uzgodnienia i konsultacje dobiegają końca. Wkrótce burmistrz będzie musiał podjąć decyzję.

Czytelnicy pytają: "Co ze sprawą białego bmw, które stoi przy ulicy Lipowej?" (zdjęcia)

16 marca 2019, Miłosz Magrzyk

Samochód stoi w tym miejscu już ponad tydzień.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]