Brokowscy seniorzy dbają o zdrowie (zdjęcia)

Dodano: 13 sierpnia 2019 11:47, Autor: UG Brok, red. MK

W Klubie Seniora odbywają się cykliczne zajęcia, mające na celu działania prozdrowotne.
Dwa razy w tygodniu uczestnicy korzystają z usług rehabilitanta. Podczas tych zajęć wykonywana jest seria ćwiczeń na kończyny górne oraz dolne. Rozwijana jest także rehabilitacja krążeniowo-oddechowa, mobilizacja przepony, a także ćwiczenia wzmacniające obręcz barkową. Dodatkowo w trakcie spotkań z rehabilitantem każdy klubowicz ma możliwość skorzystania z masażu, który dopasowany jest do jego potrzeb oraz indywidualnych konsultacji i bieżącego omówienia stanu swojego zdrowia.
REKLAMA


Na jeden dzień tygodnia Klub zamienia się w prawdziwe centrum fitnessu, ponieważ uczestnicy biorą udział również w zajęciach z gimnastyki. Składają się one z rozgrzewki, czyli przygotowania mięśni i stawów do wysiłku, ćwiczeń ruchowych usprawniających mięśnie głębokie, gimnastyki relaksacyjnej, ćwiczeń rozluźniających i rozciągających typu pilatess, a także poprawiających równowagę ciała.

Przy sprzyjającej pogodzie odbywają się także zajęcia z Nordic Walking. Wykorzystując piękne krajobrazy Broku uczestnicy wspólnie z instruktorką, wybierają się na spacery wzdłuż plaży miejskiej.

Ciekawą atrakcją dla seniorów są ćwiczenia z wykorzystaniem elementów jogi. To głównie zajęcia ruchowe, które mają na celu wzmocnienie mięśni, zwiększenie zakresu ruchomości stawów oraz poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej.

Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania z dietetykiem. Jest to doskonała okazja do zwiększenia wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, dbania o regularność posiłków, stosowania odpowiedniej diety, a także poznania domowych sposobów na pyszne i bogate w witaminy koktajle.

W Klubie odbywają się także spotkania z ekspertami z różnych dziedzin, m.in. ze stomatologiem, które mają na celu profilaktykę jamy ustnej, zarówno u osób starszych jak i u dzieci, tak, aby seniorzy mogli świadomie wychowywać swoje wnuki. Poza omawianiem dbania o zęby odbywa się również prezentacja wypełnienia ubytków w jamie ustnej. Klub Seniora stwarza idealną okazję do szerzenia wiedzy na temat kultury zdrowotnej.


Zobacz również

Czy w powiecie ostrowskim powstanie nowe połączenie autobusowe?

13 sierpnia 2019, Miłosz Magrzyk

Brak publicznego transportu zbiorowego to kłopot zwłaszcza dla osób niezmotoryzowanych.

W weekend doszło do 5 kolizji i 1 wypadku

12 sierpnia 2019, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci przypominają kierowcom o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

Kolejne drzewa poszły pod topór (zdjęcia)

12 sierpnia 2019, Miłosz Magrzyk

Wycinka drzew, które rosną przy ulicy Warszawskiej, jest związana z budową ciągów pieszo-rowerowych.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GETIN Bank

ul. Okrzei 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

OKULARIUM

ul. Kilińskiego 1/7
07-300 Ostrów Mazowiecka

Czas na zmianę okularów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]