Dożynki w Wąsewie: zawody siłaczy i występ zespołu Za 5 Dwunasta (zdjęcia, wideo)

Dodano: 16 sierpnia 2019 09:19, Autor: Miłosz Magrzyk

Dożynki były wyjątkowe, ponieważ połączono je z 600 rocznicą powstania Wąsewa.
Wąsewskie dożynki rozpoczęły się przed południem od uroczystej mszy dziękczynnej w intencji rolników i mieszkańców gminy i parafii Wąsewo. XI Dożyki Wąsewa były wyjątkowe, bowiem połączono jest z 600 rocznicą powstania miejscowości. Msza została odprawiona pod przewodnictwem ks. infułata dra Jana Sołowianiuka.

REKLAMAPo nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł na stadion gminny w Wąsewie, a później odbyła się ceremonia przekazania i dzielenia się chlebem dożynkowym.

Później przed zgromadzonymi wystąpił wójt gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk. Dokonano oficjalnego otwarcia uroczystości dożynkowych. Nie zabrakło wystąpienia prezesa Stowarzyszenia "Ziemia Wąsewska" Cezarego Pałubińskiego oraz występów z okazji 600-lecia Wąsewa. Na scenie zaprezentował się Waldemrar W. z Katarzyną Kowalczyk; była też prezentacja wierszy Janiny Moczydłowskiej w wykonaniu Barbary Wojciechowicz.

Część artystyczną rozszerzono także o występ grupy teatralnej "Kosa" z Rząśnika Włościańskiego i występy społeczności szkolnych. Przez zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsewie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim.

Następnie Rafał Kowalczyk, wójt gminy Wąsewo, wręczył uczniom nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie w minionym roku szkolnym. Na ręce rodziców złożył listy gratulacyjne. Rozstrzygnięto też konkursy ogłoszone przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie i LGD "Zielone Sioło".

Wreszcie przyszedł czas na zawody siłaczy, w których wzięli udział: Mateusz Kieliszkowski, Tomasz Lademann, Mariusz Dorawa, Konrad Karwat, Dariusz Wejer, Grzegorz Szymański i Sebastian Kurek.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i uczciwą rywalizacją czuwali sędziowie: Mariusz Pudzianowski i Krzysztof Jarocki. Zawody prowadził Ireneusz Bieleninik.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli zespół Long & Junior, ludziom czas umilał zespół Za 5 Dwunasta.

Oprócz atrakcji dla dorosłych nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Te atrakcje to m.in.: dziecięcy park rozrywki, dmuchańce, fotobudka, kącik animacji dla dzieci, gry, konkursy, zabawy i malowanie twarzy.

Organizatorem dożynek był Urząd Gminy w Wąsewie, a współorganizatorem "Mazowsze. Serce Polski". Partnerzy to: PZU, Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie, Bank Spółdzielczy w Wąsewie i "Tygodnik Ostrołęcki". Patronat honorowy na wydarzeniem objął marszałek województwa mazowieckiego.

Zabawa taneczna pod gwiazdami z Agencja Muzyczną "Show" zakończyła dożynki gminne. Konferansjerem był Marcin Legacki.


Zobacz również

MIT: Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?

16 sierpnia 2019, BRD KGP, red. MK

Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.

Działania "Trzeźwość w przewozie osób już dziś"

16 sierpnia 2019, WRD KWP zs. w Radomiu, red. MK

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Brokowscy seniorzy dbają o zdrowie (zdjęcia)

13 sierpnia 2019, UG Brok, red. MK

W Klubie Seniora odbywają się cykliczne zajęcia, mające na celu działania prozdrowotne.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]