Ostrowskie piłkarki wygrały po raz pierwszy w tym sezonie (zdjęcia, wideo)

Dodano: 13 września 2019 09:18, Autor: Miłosz Magrzyk

Pierwszy gol dla drużyny z Ostrowi padł już w 6 minucie meczu.
6 minut - tyle trzeba było czekać, aby Ostrovia zdobyła pierwszą bramkę. Już w 10 minucie spotkania boisko opuściła Weronika Figoń, obrończyni. Uraz, którego doznała w meczu z Jantarem Ostrołęka, dał się we znaki, uniemożliwiając jej kontynuowanie gry. Za Figoń na boisko weszła Joanna Malinowska.

W 17 minucie pada 2 gol dla drużyny z Ostrowi. Tym razem niezawodna okazuje się Karolina Piasecka. Wkrótce po oddanym przez nią celnym strzale, bo zaledwie minutę później, podopieczne Michała Kacprzaka mogły cieszyć się z kolejnej bramki.

34 minuta meczu - to właśnie wtedy pada pierwszy w tym spotkaniu gol dla drużyny z Płońska.

Następna bramka dla drużyny z Ostrowi została strzelona po zmianie stron, a osobą, która trafiła prosto w siatkę, była Izabela Lenarczyk.

Choć przeciwniczki z DAF-u próbowały przedrzeć się przez obronę ostrowskiej drużyny, miały z tym nie lada problem. Uniemożliwiały im to skutecznie: Adrianna Grabowska, Sylwia Śladewska, Paulina Jarmoluk i Joanna Malinowska.

Sposób na pokonanie ostrowskiej drużyny zespół z Płońska znalazł jednak w 70 i 91 minucie. Wtedy to zawodniczki DAF-u strzeliły gole. Ostatecznie mecz zakończył się sukcesem dla drużyny z Ostrowi Mazowieckiej. Piłkarki wygrały 4:3.

W meczu szczególnie zasłużyła się Izabela Lenarczyk, dla której były to pierwsze rozgrywki w tym sezonie. Do gry wróciła po długiej przerwie, ponieważ kilka miesięcy wcześniej doznała poważnego urazu. To właśnie ona zdobyła w meczu z DAF-em 3 bramki.

Jednak, jak przyznały podopieczne Michała Kacprzaka, to gra zespołowa sprawiła, że osiągnęły sukces. Bramki strzegła Paulina Pakieła, a na skrzydłach aktywne były Patrycja Lemańska i Marzena Dzierka. Również napastniczki, które dostawały podania od innych zawodniczek, wykazały się dobrym prowadzeniem piłki.

Dla DAF-u bramki zdobywały: Martyna Sobczyńska, Sylwia Waśniewska i Alicja Unierzyska.

Ostatnio Ostrovia grała z drużyną Korona Ostrołęka. Ostrowscy piłkarze wygrali wtedy 1:0.

Ostrovia pokonała Koronę (zdjęcia, wideo)

12 września 2019, Miłosz Magrzyk

Kibice mogli zobaczyć w tym meczu jedną bramkę. Strzelił ją Dawid Wilczewski, zawodnik ostrowskiej drużyny.