Inwestycje drogowe w powiecie ostrowskim

Dodano: 1 grudnia 2019 08:30, Autor: Miłosz Magrzyk

Ostatnio w powiecie ostrowskim przeprowadzono wiele inwestycji drogowych. Co zostało zrobione?
Gmina Małkinia Górna

29 października 2019 roku uroczyście przecięto wstęgę na drodze gminnej w miejscowości Klukowo. Modernizacja tej drogi kosztowała 998 660,12 złotych. Na ten cel gmina Małkinia Górna pozyskała 145 000,00 złotych z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

REKLAMAPonadto w listopadzie zakończono I etap przebudowy ulicy Przedszkolnej w Małkini Górnej. Wartość zrealizowanego zadania wyniosła 1 273 684,98 zł. Gmina Małkinia Górna pozyskała 63,63% dofinansowania kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach I etapu zadania przebudowano ulicę Przedszkolną od ulicy Biegańskiego do budynku Urzędu Gminy w Małkini Górnej. Jest to odcinek, która ma około 392 metrów. Po obu stronach wybudowano chodnik, powstało 85 miejsc parkingowych, zmodernizowano linię oświetlenia ulicznego - postawiono 26 nowych słupów oświetleniowych oraz zamontowano 35 sztuk opraw ledowych, przebudowano istniejącą sieć wodociągową na ulicy Przedszkolnej, a także zlikwidowano dokuczliwy "garb", znajdujący się przy jednym z budynków.

Gmina Andrzejewo

W gminie Andrzejewo zakończono odbudowę drogi powiatowej nr 2601W w miejscowości Ołdaki-Polonia. Prace związane z wykonaniem nowej nawierzchni i odwodnieniem drogi, a także elementami poprawiającym bezpieczeństwo i wprowadzeniem stałej organizacji ruchu wykonano na długości 1631 metrów.

Całkowity koszt modernizacji tego odcinka wyniósł prawie 2,7 miliona złotych. Około 80 proc. kosztów budowy pokryto z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk.

Gmina Szulborze Wielkie

W ramach inwestycji pod nazwą "Przebudowa dróg gminnych Słup - Godlewo-Gudosze i Helenowo - Brulino-Lipskie" wykonano na długości ok. 4 kilometrów nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 3 miliony 370 tysięcy złotych, z czego blisko 1 milion 600 tysięcy złotych to środki pozyskane z PROW.

W ramach zrealizowanej inwestycji pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 2612W granica województwa - Szulborze Wielkie - Zaręby Kościelne - Chmielewo" wykonano przebudowę drogi powiatowej na odcinku o długości 4,2 kilometra.

Wartość inwestycji wyniosła trochę ponad 6 milionów złotych. Około 3 milionów złotych stanowi dofinansowanie pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast z budżetu gminy Szulborze Wielkie ok. 1,5 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

Gmina Wąsewo

Niedawno władze powiatu ostrowskiego zawarły umowę z Przedsiębiorstwem Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o. o. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Umowa dotyczy realizacji inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie drogi powiatowej nr 2646W na odcinku Brudki Nowe - Przedświt.

Koszt robót budowlanych wyniesie 1 470 895,08 złotych. Powiat ostrowski otrzymał dofinansowanie na realizację tej inwestycji, które wynosi 80% kosztów kwalifikowanych. Refundowane zostaną również prace wykonane w I etapie inwestycji.

W ramach inwestycji przebudowana będzie droga na długości 2 093,00 mb. Jezdnia zostanie poszerzona do szer. 5,5 mb., zostaną też wykonane pobocza gruntowe o szerokości 1 mb. Przebudowane zostaną także 3 skrzyżowania.

Pomocy finansowej na realizację zadania udzieliła również gmina Wąsewo.

Gmina Zaręby Kościelne

20 listopada w Urzędzie Gminy w Zarębach Kościelnych podpisano umowę w sprawie realizacji zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej nr 261125W Grabowo - Skłody Średnie w lokalizacji km 0+000,00 - 1+614,00". Umowę podpisano z Przedsiębiorstwem Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o. o. w Ostrowi Mazowieckiej, które będzie wykonawcą inwestycji.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Ostrowska policja szuka świadków

30 listopada 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Świadkowie zdarzenia oraz osoby mogące mieć wiedzę na temat opisanych zdarzeń proszone są o kontakt z policją.

Korupcja w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi. Jest akt oskarżenia

30 listopada 2019, Miłosz Magrzyk

Większość z osób oskarżonych w tej sprawie nie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Dzień Kolejarza w Staszicu (zdjęcia)

29 listopada 2019, ZS im. St. Staszica w Małkini Górnej, red. MK

Obchody odbyły się w miniony piątek w małkińskim Staszicu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Smaki Szymazo Restauracja

ul. Piłsudskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

COŚ NOWEGO ! 2 w 1 !

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]