W Broku doszło do usiłowania zabójstwa

Dodano: 14 stycznia 2020 15:24, Autor: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, red. Miłosz Magrzyk

Do zdarzenia doszło 4 stycznia. Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.
Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Maciejowi B. (27 l.) podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Rafała K. (29 l.) i spowodowanie obrażeń ciała Małgorzaty K. (24 l.).

REKLAMADo zdarzenia doszło 4 stycznia 2020 r. w Broku. Pokrzywdzeni wraz ze sprawcą przebywali w jednym domu. Pomiędzy domownikami nie działo się nic złego, nie było żadnych nieporozumień ani kłótni, panował spokój. Nagle, z nieznanych przyczyn, Maciej B. podszedł od tyłu do Rafała K. i zaczął go dusić, czym spowodował utratę przytomności mężczyzny.

Następnie nieprzytomnemu Rafałowi K. nożem kuchennym zadał kilka ciosów w okolice twarzy i szyi. Po tym puścił pokrzywdzonego, umył nóż i próbował go włożyć pokrzywdzonemu w dłoń. Wtedy z łazienki wyszła Małgorzata K., która próbowała pomóc narzeczonemu Rafałowi K. Pomiędzy kobietą a jej bratem Maciejem B. doszło do przepychanki, podczas której Maciej B. pociął jej dłonie nożem i użył paralizatora. Po tych zajściach sprawca uciekł z domu.

Wezwano karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały pokrzywdzonych do SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej.

W toku podjętych czynności procesowych przesłuchano pokrzywdzonych oraz innych świadków zbrodni usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, uzyskano dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny.

Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło zdjęcia: Fotolia

Zobacz również

Sokół przegrał w Warszawie

14 stycznia 2020, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Udany debiut w szeregach Sokoła zaliczył Jan Grzeliński. Zdobył 24 punkty.

Poznaj historię Ludomira Benedyktowicza

14 stycznia 2020, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Miłosz Magrzyk

O życiu Benedyktowicza opowie Jacek Frankowski.

Spotkanie z cyklu "Spacerkiem po Ostrowi"

13 stycznia 2020, MBP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Ryszard Ejchelkraut opowie o postaciach, takich jak ppłk Karol Piłat i prof. Jerzy Piłat.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]