Działania FORTE na rzecz szkół

Dodano: 23 maja 2020 08:36, Autor: Fabryki Mebli FORTE SA

Fabryki Mebli FORTE SA podjęły inicjatywę mającą na celu pomoc w ujednoliceniu nauki zdalnej w szkołach w Ostrowi Mazowieckiej.
Od ponad dwóch miesięcy nasze dzieci uczą się zdalnie w domach. W Ostrowi, tak jak i w większości szkół w Polsce, nauka odbywa się poprzez różne dostępne komunikatory czy platformy, co może nastręczać wielu problemów dzieciom, rodzicom i kadrze pedagogicznej.

REKLAMAFabryki Mebli FORTE SA podjęły inicjatywę mającą na celu pomoc w ujednoliceniu nauki zdalnej w szkołach w Ostrowi Mazowieckiej. Razem z partnerem biznesowym Microsoft we wszystkich szkołach podstawowych oraz w LO im. Kopernika została założona platforma Office 365, przeznaczona do edukacji, wraz z narzędziem do nauki zdalnej Teams. Zespół IT Fabryk Mebli FORTE pomógł w każdej szkole założyć domenę na platformie, konta dla nauczycieli i uczniów oraz przeprowadził szkolenia dla grona pedagogicznego. Dzięki temu rozwiązaniu nasze dzieci będą mogły uczestniczyć w lekcjach on-line w bezpiecznej przestrzeni. Zaletą tego rozwiązania jest prowadzenie nauki na jednej platformie.

Warto zaznaczyć, że Fabryki Mebli FORTE SA aktywnie uczestniczą we wspieraniu działań z zakresu edukacji już od wielu lat. W ramach projektu "FORTE z klasą" 4 lata temu w ZS nr 1 im. rtm. W. Pileckiego została uruchomiona klasa o profilu technik technologii drewna. Młodzież ucząca się w tej klasie ma zapewniony stały kontakt z firmą w ramach regularnych praktyk zawodowych, a uczniowie z najwyższą średnią otrzymują stypendia. Dodatkowo organizowane są zajęcia prowadzone przez kadrę naukową z Wydziału Technologii Drewna SGGW i wyjazdy do innych lokalizacji przedsiębiorstwa w celu jak najlepszego poznania zawodu.

FORTE razem z firmami ALPLA, ROLSTAL Pawłowski Sp. z o.o. oraz Schneider Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. jest inicjatorem otwarcia w ZS nr 2 branżowej klasy dualnej. Klasa ma rozpocząć działalność od września 2020 r.

Artykuł sponsorowany


Zobacz również

Częściowe wznowienie przewozów regularnych

23 maja 2020, Urząd Gminy w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Wznowiono połączenia autobusowe na trasach relacji Wąsewo - Ostrów Mazowiecka i Ostrów Mazowiecka - Wąsewo.

Ruszyła rewitalizacja basenu portowego (zdjęcia)

23 maja 2020, Urząd Gminy w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W Broku rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt realizacji zadania wyniesie 998776,11 zł.

Okaż solidarność. Pomóż medykom

22 maja 2020, Miłosz Magrzyk

Weź udział w zabawie i wesprzyj medyków walczących z koronawirusem.

Komentarze

Add comment

Dodano: 23 maja 2020 17:34, (zdeneksmetana)

Forte,jakiż piekny gest,szkoda tylko że pracownicy nie chwalą swojego pracodawcy.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Kacper Napiórkowski - Hydraulika

ul. Leona Wyczółkowskiego 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kompleksowe usługi hydrauliczne.

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]