Radni obradowali zdalnie

Dodano: 29 czerwca 2020 09:06, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Podczas sesji poruszono m.in. temat związany z inwestycjami prowadzonymi na terenie powiatu ostrowskiego. Mówiono także o sytuacji ekonomicznej ostrowskiego szpitala.
25 czerwca w trybie zdalnym odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka pod przewodnictwem Doroty Subdy - przewodniczącej rady. Radni przyjęli protokół z sesji, która odbyła się 28 maja, oraz podjęli następujące uchwały:

REKLAMA- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia uchwały budżetowej na 2020 rok,

- zmieniającą uchwałę w sprawie "Wieloletniej prognozy finansowej powiatu ostrowskiego na lata 2020-2028",

- w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego,

- w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej za okres od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.,

- w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej,

- zmieniającą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na lokalizację i odpłatne ustanowienie służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność powiatu ostrowskiego.

Radni przyjęli informację z działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej w 2019 roku.

Podczas sesji na temat inwestycji realizowanych w bieżącym roku oraz inwestycjach zaplanowanych do realizacji w najbliższej przyszłości wypowiedziała się Urszula Waniewska - kierownik Biura Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostowa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Na zapytania radnych dotyczące spraw związanych z ochroną zdrowia informacji udzielił Artur Wnuk - dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej. Dyrektor skierował podziękowania do całego personelu zespołu szpitala za pracę, która zaowocowała tym, że wynik finansowy ostrowskiego szpitala został zamknięty z wynikiem dodatnim.

Słowa podziękowania i uznania za ten duży sukces złożył dyrektorowi Wnukowi starosta ostrowski Zbigniew Chrupek. Poruszano także kwestie COVID-19 i aktualnej sytuacji szpitala w dobie pandemii. O tzw. tarczy antykryzysowej i pomocy dla przedsiębiorców wypowiedziała się Barbara Grabowska - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.

Na zakończenie sesji starosta zachęcił mieszkańców powiatu ostrowskiego do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Starosta wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Dorotą Subdą wystosowali w powyższej kwestii list do mieszkańców z prośbą o spełnienie swojego obywatelskiego, jakże ważnego, obowiązku.

Każdy z państwa ma możliwość obejrzenia transmisji z sesji. Jest ona dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=DRPe9oH8Oxg.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Bezpieczne wakacje 2020

29 czerwca 2020, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu do miejsca docelowego. Co zrobić, aby podróż była bezpieczna?

Zostań żołnierzem RP

28 czerwca 2020, WKU w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie zaprasza do mobilnych punktów rekrutacyjnych. Będą one zlokalizowane na placu przy ratuszu oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.

W MP nr 1 pożegnano 6-latków (zdjęcia)

24 czerwca 2020, MP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Dzieciom wręczono dyplomy, książki i upominki.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]