Żółto-Niebiescy pokonali Iskrę

Dodano: 5 sierpnia 2020 07:41, Autor: KS Wąsewo, red. Miłosz Magrzyk

Jak przyznali piłkarze, do meczu podeszli bez bojaźni, ale z respektem do rywali.
Losowanie kolejek delikatnie uśmiechnęło się do nas i pierwszym naszym rywalem była Iskra Krasne. Podeszliśmy do tego meczu bez bojaźni, ale z respektem do rywali, bo tak naprawdę sami nie wiedzieliśmy, co nas czeka ligę wyżej.

Pierwsze minuty to ewidentnie nasza przewaga, którą przypieczętował Jakub Warszawik bramką na 1:0 po dośrodkowaniu Jakuba Podolaka. Iskra nie zdążyła się otrząsnąć, a my już prowadziliśmy 2:0 po świetnym lobie Pawła Murawskiego zza pola karnego. Po tej bramce losy jednak się odwróciły i goście w parę minut doszli nas na 2:2 - takim rezultatem zakończyła się też pierwsza połowa.

Na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani, co już na początku skutkowało prowadzeniem 3:2 po bramce popularnego "Murka". Po tej sytuacji cofnęliśmy się, a goście starali się nas zaskoczyć długą piłką, na nic jednak się to zdało, bo z kontrą wyszedł Waracki, który był faulowany na polu karnym. Rzut karny na bramkę, jak to ma zwyczaju, zamienił kapitan Wojdak i 3 pkt zdały już się od na wyciągnięcie ręki - tym bardziej, że parę minut później zamieszanie pod bramką gości wykorzystał nasz młodzieżowy joker Mateusz Pałubiński.

To była jednak chwilowa radość, bo zespół Iskra Krasne nie zamierzał odpuszczać - szybkie 2, 3 podania i długa piłka na naszych dobrze grających głową stoperów. Niestety jedna z nielicznych długich piłek minęła naszych obrońców, a nasz bramkarz był zmuszony faulować na polu karnym

Sędzia podyktował rzut karny i mieliśmy już... 5:3. Jakby tego było mało, kiedy zostało 7 minut do końca meczu, dostaliśmy bramkę na 5:4 po atomowym uderzeniu gości - piłkę sparował Chorodyński, ale tak nie fortunnie, że pod nogi napastnika z Krasnego. Ostatnie minuty to nerwy i poprzeczka Iskry po zamieszaniu na polu karnym.

Co najważniejsze, komplet punktów został w Wąsewie i teraz z głową ku górze czekamy na sobotnią potyczkę w bratobójczym pojedynku z zespołem KS Ostrovia Ostrowia Mazowiecka. Mecz odbędzie się w sobotę, a rozpocznie się o godzinie 11.00 na stadionie w Małkini.

KS Wąsewo 5:4 Iskra Krasne