Spotkanie w sprawie budowy gazociągu (zdjęcia)

Dodano: 11 września 2020 09:40, Autor: Urząd Gminy w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy w Andrzejewie. Wzięli w nim udział: przedstawiciele inwestora, czyli przedsiębiorstwa Gaz-System, wykonawcy prac budowlanych, przedstawiciele Urzędu Gminy w Andrzejewie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
W dniu 7 września 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Andrzejewie odbyło się spotkanie z właścicielami gruntów z miejscowości Zaręby-Choromany, Zaręby-Warchoły, Ołdaki-Polonia, Przeździecko-Lenarty i Przeździecko-Jachy.

REKLAMASpotkanie zostało zorganizowane przez firmę Gaz-System przy współpracy z wójt gminy Andrzejewo i dotyczyło inwestycji pn. "Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw" mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, tj. odcinka południowego gazociągu Polska - Litwa".

Celem projektu jest budowa nowego transgranicznego gazociągu wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi (w tym m.in. poprowadzenia światłowodu), który połączy systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Litwy, co przyczyni się do integracji systemów przesyłowych i rynków gazu krajów bałtyckich. Podczas spotkania przedstawiono i omówiono też etapy realizacji prac budowy gazociągu. Są one następujące:

- wytyczenie geodezyjne trasy oraz rozpoznanie archeologiczne i saperskie,

- usunięcie karpin i zdjęcie warstwy humusu,

- rozmieszczenie rur wzdłuż trasy,

- spawanie rur i wykonanie wykopu,

- układanie gazociągu w wykopie i wykonanie robót,

- przywrócenie terenu do stanu pierwotnego,

- znakowanie trasy gazociągu,

- przeprowadzenie odbiorów technicznych i rozruchów.

Spotkanie odbyło się w formie otwartego dialogu ze społecznością gminy Andrzejewo i pozwoliło na przekazanie wiedzy na temat realizowanego przedsięwzięcia. Poinformowano, że w najbliższym czasie odbędą się spotkania na gruncie z właścicielami i dzierżawcami nieruchomości, przez które będzie przebiegał gazociąg.

W spotkaniu zorganizowanym w celu omówienia tematów związanych z budową gazociągu na terenie gminy Andrzejewo wzięli udział przedstawiciele inwestora, czyli przedsiębiorstwa Gaz-System, wykonawcy prac budowlanych, przedstawiciele Urzędu Gminy w Andrzejewie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.


Zobacz również

Utrudnienia na trasie relacji Wąsewo - Bagatele (zdjęcia)

11 września 2020, Urząd Gminy w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Utrudnienia w ruchu występują z powodu wykonywania prac związanych z budową drogi lokalnej oraz mostu.

Stanisława Han skończyła 100 lat (zdjęcia)

10 września 2020, Urząd Gminy w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Przedstawicielki samorządu wraz z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności przekazały dostojnej jubilatce prezent oraz bukiet kwiatów. Pani Stanisława otrzymała także list gratulacyjny od premiera.

Dożynki inne niż zwykle (zdjęcia)

10 września 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, uroczystości dożynkowe zostały ograniczone do mszy świętej dziękczynnej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]