W ZSCKR w Starym Lubiejewie czytano "Balladynę" (zdjęcia)

Dodano: 16 września 2020 08:15, Autor: ZSCKR w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Roman Malicki.
Dnia 7 września 2020 r. od godz. 10.40 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie przystąpili do akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytano "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Tego typu akcja jest organizowana przez prezydenta RP od 2012 roku.

REKLAMANasza odsłona Narodowego Czytania odbyła się w formie inscenizacji wybranych fragmentów utworu. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Roman Malicki, który powitał zebranych i podkreślił wagę czytania książek jako istotnego elementu rozwoju intelektualnego człowieka.

Następnie mgr Dorota Kocielska przedstawiła młodzieży krótką historię akcji zainicjowanej w 2012 r. I tak rozpoczęto czytanie - dyrektor Roman Malicki przeczytał fragment listu Juliusza Słowackiego do Zygmunta Krasińskiego, autora "Irydiona".

Kolejnym punktem było czytanie przez uczniów przygotowanych fragmentów lektury. W role wcielili się: Chochlik (Szymon Wagner), Skierka (Mateusz Gocał), Goplana (Martyna Kulesza), Grabiec (Przemysław Podbielski), Wdowa (Weronika Maślanko), Balladyna (Natalia Maślanko) i Kirkor (Karol Piotr Wójcik).

Epilogiem czytanym przez wicedyrektora Andrzeja Sakowicza i kierownik praktycznej nauki zawodu Martę Falbowską zakończono tegoroczną, IX już edycję, Narodowego Czytania.

Na zakończenie dyrektor Roman Malicki podziękował uczniom za uczestnictwo w tej narodowej akcji i organizatorom za przygotowanie uroczystości. Wspomniał też, iż ma nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane i że w szkole będzie czytana nie tylko literatura powszechnie znana, ale także twórczość uczniów.


Zobacz również

Poznali pracę grafika (zdjęcia)

15 września 2020, MBP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pod okiem instruktorki, Anny Sujety, uczestnicy zajęć zaprojektowali okolicznościowe pocztówki, które tematyką nawiązywały do wydarzeń mających miejsce w 1920 r. na ziemi ostrowskiej.

Centrum Integracji Społecznej w nowej odsłonie (zdjęcia)

15 września 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Budynek został poddany termomodernizacji.

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła

15 września 2020, Urząd Gminy w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Inwentaryzacja na terenie gminy Wąsewo będzie prowadzona do 25 września.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Salon Orange

ul. Kilińskiego 1/6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]