W Wąsewie czytano dzieło Słowackiego (zdjęcia)

Dodano: 16 września 2020 09:36, Autor: Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Razem z mieszkańcami czytali Izabela Zwierzyńska i Tomasz Ciachorowski.
W tym roku lekturą Narodowego Czytania była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Aby wspólnie czytać to wybitne dzieło, mieszkańcy Wąsewa i nie tylko spotkali się w 13 września.

REKLAMA"Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy" - napisał prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie dziękuje wszystkim osobom, które zechciały publicznie odczytać fragmenty "Balladyny". Te osoby to: Izabela Zwierzyńska (Balladyna), Tomasz Ciachorowski (Kirkor), Barbara Wojciechowicz (Alina), Janusz Kowalczyk (Pustelnik), Maria Kania (Wdowa), Izabela Zalewska (Grabiec), Aleksandra Skarzyńska (Grabiec), Krystyna Wyszyńska-Kołakowska (Chochlik), Marek Wyszyński (Chochlik), Maryla Adamczyk (Gralon), Elwira Pieńkowska (Żołnierz/Lekarz), Dariusz Morawski (Kanclerz), Bernadetta Budna (Filon), Anna Wachaczyk (Filon), Magdalena Konieczko (Goplana), Barbara Zadroga (Goplana), Bożena Rupińska (Goplana), Urszula Zalewska (Skierka), Ewa Zaremba (Goniec), Małgorzata Kalapeta (Fon Kostryn).

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie dziękują Weronice Bochat za świetny występ muzyczny, Justynie Szymańskiej z przedsiębiorstwa Kwiatki z Chatki. Dekoratornia z Wąsewa za piękną dekorację, firmie SLC Sound & Light Crew za profesjonalną usługę nagłośnienia i transmisję online i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej wyjątkowej akcji.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu pt. "Biblioteka w sieci", który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu pt. "Kultura w sieci".


Zobacz również

W ZSCKR w Starym Lubiejewie czytano "Balladynę" (zdjęcia)

16 września 2020, ZSCKR w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Roman Malicki.

Zespół Pragma chce wydać płytę. Możesz im pomóc

12 września 2020, Pragma, red. Miłosz Magrzyk

Zespół powstał z inicjatywy Doroty Jarząbek-Rogaczyk i Tomasza Deryły. Wzajemne inspiracje i podobne wizje spowodowały, że po raz kolejny poczuli potrzebę stworzenia nowego materiału.

Utrudnienia na trasie relacji Wąsewo - Bagatele (zdjęcia)

11 września 2020, Urząd Gminy w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Utrudnienia w ruchu występują z powodu wykonywania prac związanych z budową drogi lokalnej oraz mostu.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]