Nowa siedziba GBP w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 11 lutego 2021 09:47, Autor: GBP w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Będzie można ją odwiedzić już 14 lutego.
Zakończono realizację zadania pt. "Budowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie" w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2: "Infrastruktura bibliotek 2016-2020". Okres realizacji projektu przypadł na 1.02.2019 r.- 31.12.2020 r. Dotacji w wysokości 1.125.000,00 zł udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wkład własny gminy Wąsewo to 690.000,00 zł.

REKLAMAW ramach realizacji zadania wybudowano budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, który jest obiektem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie powstały pomieszczenia: wypożyczalnia dla dorosłych, wypożyczalnia dla dzieci, czytelnia z kawiarenką internetową, sala spotkań (konferencyjna), kącik dla dzieci, archiwum, sanitariaty, pomieszczenie socjalne i magazynek. W grudniu 2020 r. budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Książnica będzie pełniła funkcję nowoczesnego centra dostępu do wiedzy, kultury, będzie ośrodkiem życia społecznego, miejscem integracji oraz działań wykonywanych wspólnie z lokalnymi społecznościami i organizacjami pozarządowymi skupiającymi mieszkańców gminy Wąsewo.

Nową siedzibę książnicy, przy ul. Zastawskiej 13A, będzie można odwiedzić już 14 lutego - od godz. 10.00 do godz. 16.00. Dla odwiedzających przewidziano upominki. Wszyscy są proszeni o zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa (nałożenia maseczki, zdezynfekowania rąk oraz zachowania bezpiecznego odstępu).
Zobacz również

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

11 lutego 2021, GOKiS w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Jest ono przeznaczone dla osób w wieku od 10 do 14 lat.

Internet szerokopasmowy na terenie gminy Andrzejewo (zdjęcia)

10 lutego 2021, Urząd Gminy w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Na terenie gminy Andrzejewo do sieci Internetu szerokopasmowego zostały już podłączone 2 szkoły podstawowe - w Andrzejewie i Ołdakach-Polonii.

Rowerem z Prostyni do Zakopanego

1 lutego 2021, OSP w Prostyni, red. Miłosz Magrzyk

Osobą, która zamierza dokonać tego czynu, jest Adam Seliga - znany jako "Kebson".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]