Udany start w Białej Podlaskiej (zdjęcia)

Dodano: 31 maja 2021 08:21, Autor: OKKK, red. Miłosz Magrzyk

W Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wzięły w nich udział także osoby reprezentujące Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai.
22 maja 2021 w hali AWF w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wzięło udział 426 zawodników z 54 klubów. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 13 zawodników i zawodniczek. Z tej ważnej i silnie obsadzonej imprezy OKKK przywiózł 5 medali.

Kacper Podbielski startujący w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczył 1. miejsce w najcięższej kategorii. Jest to kolejny świetny starttego młodego zawodnika. Starsi startowali w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego - tu również były sukcesy. Ewa Pasek, juniorka, wywalczyła srebro w kumite - 55 kg, oraz zajęła 3 miejsce w kata. Maciej Grabowski, senior, bardzo dobrze wypadł w kata. Pewnie wszedł do tury finałowej i zajął 2 miejsce. Michalina Chrobot zaś stanęła na 3 stopniu podium. Zawodniczka nie mogła walczyć w finale z uwagi na odnowioną kontuzję. Decyzja o przerwaniu startu została podjęta m.in. ze względu na konieczność jak najszybszej regeneracji na zbliżające się Mistrzostwa Polski, które są ważniejsze od kontynuowania rywalizacji na tych zawodach.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty: Bartosz Równy - 7 miejsce w kata juniorów, Kacper Frączyk - 5 miejsce w kumite juniorów młodszych, Kacper Pyśk - 5 miejsce w kumite juniorów, i Weronika Kempista - 7 miejsce w kumite juniorek młodszych.

Turniej był bardzo licznie obsadzony. Zawodnicy mieli w swoich kategoriach nawet po 15-20 rywali. Sensei Tomasz Marcjaniak był sekundantem i opiekunem zawodników. Sensei Radosław Grabowski przewodniczył składowi sędziowskiemu na jednej z mat.

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk otworzył oficjalnie zawody i wręczał nagrody. Turniej został przeprowadzony na sześciu matach, co pozwoliło rozegrać całą imprezę sprawnie, w krótkim czasie. Organizator zapewnił puchary godne imprezy najwyższej rangi. Całość przygotowano bardzo dobrze. Organizatorem mistrzostw był Bialski Klub Karate Kyokushin, którym kieruje sensei Ariela Miszkiniuka.

Przed ratuszem spotkali się z burmistrzem Jerzym Bauerem.

Zosia Perzan ze srebrem

26 maja 2021, BKKK, red. Miłosz Magrzyk

Zawodniczka reprezentowała Brokowski Klub Karate Kyokushinkai.

Udane starty karateków (zdjęcia)

26 maja 2021, OKKK

Reprezentanci Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai spisali się na medal - i to dosłownie.