Przebudowa dróg na terenie gminy Andrzejewo (zdjęcia)

Dodano: 21 lipca 2021 10:01, Autor: UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Na terenie gminy Andrzejewo trwają prace przy przebudowie dróg gminnych. Wykonywane są one metodą powierzchniowego utrwalania jezdni warstwami emulsji asfaltowej i odpowiednimi warstwami kruszywa.
Głównym celem powierzchniowego utrwalenia jest zapobieganie dalszej degradacji nawierzchni poprzez uszczelnienie i odcięcie dopływu wód opadowych do podbudowy. Ważną zaletą tej metody jest możliwość poruszania się pojazdów po "twardej" drodze, na której nie powstają koleiny i zadowolenia. Dodatkowo zastosowanie metody "powierzchniówki" poprawia czystość wokół drogi (brak zanieczyszczeń pyłowych). Jest to technologia chętnie stosowana przez wielu zarządców na drogach o małym natężeniu ruchu.

REKLAMAW 2021 r. gmina Andrzejewo w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniła wykonawcę tego zadania inwestycyjnego. Została nim firma Budomost Sp. z o.o. z Zaścianek. Wykonanych zostanie 10 odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Andrzejewo, Andrzejewo-Kolonie, Ruskołęka-Parcele, Pieńki-Sobótki, Przeździecko-Dworaki, Zaręby-Bolędy i Zaręby-Warchoły, o łącznej długości 2 920 m. Koszt całkowity wykonania robót wynosi 258 064,21 zł. Wykonawca udziela gwarancji na 7 lat. W tym roku planowana jest jeszcze modernizacja tą samą metodą drogi w miejscowości Przeździecko-Jachy.


Zobacz również

Brok. Basen portowy został otwarty (zdjęcia)

21 lipca 2021, UG w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W sobotnie popołudnie, 17 lipca, miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie przystani portowej.

Dotacje dla gminy Andrzejewo

18 lipca 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

9 lipca 2021 roku w Wąsewie w imieniu gminy Andrzejewo wójt Beata Ponichtera przy kontrasygnacie skarbnik Ewy Godlewskiej podpisała umowy z województwem mazowieckim reprezentowanym przez Elżbietę Lanc oraz Janinę Ewę Orzełowską.

Spotkanie ze skautami w gminie Brok

17 lipca 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci wspólnie ze strażakami, przedstawicielami sanepidu i starostwa odwiedzają harcerzy na obozach, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]