MKS Małkinia. Bramkowy remis u siebie

Dodano: 11 kwietnia 2006 17:03, Autor: Kamil Żach

W meczu 19 kolejki grupy siedleckiej w dniu 09 kwietnia do walki stanęły drużyny MKS Małkinia oraz Zorza Sterdyń. Drużyna MKS-u grająca na własnym boisku była teoretycznym faworytem spotkania (w meczu 4 kolejki wygrała ze Sterdynią 2:0 w meczu wyjazdowym). Rywale chcieli zatem zrewanżować się za porażkę z przed kilku miesięcy.
Obie drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom gry. Z przebiegu spotkania trudno było wskazać, kto ma przewagę na boisku. Przez prawie godzinę gry, żadnej z drużyn nie udało się skutecznie zagrozić bramce rywali, aż do 57 minuty, kiedy piłka trafia do siatki po uderzeniu D. Stachurskiego, wysuwając gospodarzy na prowadzenie.
Nerwowy i nieuporządkowany styl gry MKS-u w drugiej połowie meczu, nie pozwolił utrzymać korzystnego wyniku do końca. Szereg błędów w bloku defensywnym gospodarzy wykorzystał w 72 minucie napastnik Zorzy - M. Andrzejewski, ustalając wynik spotkania na 1:1.
Trener MKS Małkinia, p. Zbigniew Tyl, zapytany jak ocenia postawę swoich podopiecznych, wyjaśnia: „Na pewno nie zaprezentowaliśmy 100% naszych możliwości. Po meczach takich jak ten, zawsze pozostaje niedosyt,
o czym przekonaliśmy się już remisując 5 kwietnia na wyjeździe 1:1 z Tęczą Stanisławów. Wierzę, że w końcu uda nam się złapać wiatr w żagle i pokazać rywalom na co tak naprawdę nas stać.”
W chwili obecnej MKS Małkinia zajmuje 6 miejsce w tabeli, tracąc do lidera – Zrywu Sobolew 12 punktów. Zorza Sterdyń plasuje się na miejscu 8 ze stratą 20 punktów do pozycji lidera.

Bramki: D. Stachurski 57min, M. Andrzejewski 72 min.
Składy:
  • MKS: R. Grodziejczyk, J. Polak, S. Sierota, A. Antoniak, D. Góral, M. Suski, A. Żylakiewicz, D. Stachurski, K. Małkiński (A. Imiński 77min), G. Kuropatwa, R. Przesmycki.
  • Zorza Sterdyń: L. Wojewódzki, W. Załoga, A. Bieliński, G. Zawadzki, C. Jagiełło, Ł. Krystosiak, I. Mieteń, P. Chruścicki (M. Saczyk 46min), M. Andrzejewski, P. Wyszyński, A. Chruścicki (M. Pogorzelski 46min).