Ostrów Mazowiecką i Brembate di Sopra łączy 20 lat współpracy (zdjęcia)

Dodano: 15 września 2021 08:58, Autor: UM, red. Miłosz Magrzyk

W weekend w Ostrowi Mazowieckiej goszczono burmistrz Brembate Emilianę Giussani oraz radną miasta i jednocześnie członka zarządu Daisy Marcolongo.
Burmistrz Jerzy Bauer zaprezentował gościom miasto, pokazując Starą Elektrownię, miejską bibliotekę, Jatki, stadion miejski, ratusz, kościół, boisko Omega, kompleks sportowy przy ul. Trębickiego oraz aleję pomników w Komorowie. Goście uczestniczyli też w kilku wydarzeniach, które odbyły się w naszym mieście, takich jak: Narodowe Czytanie, I Memoriał Zygmunta Klepackiego - Turniej Podnoszenia Ciężarów i Ostrowskie Igrzyska Firm. Była też okazja, by zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stare Miasto w Warszawie.

REKLAMAWieczorem 11 września odbyła się uroczysta kolacja z udziałem radnych miasta, prezesów spółek, dyrektorów miejskich jednostek, szkół i przedszkoli oraz kierownictwa UM. Burmistrz Jerzy Bauer zaprezentował zdjęcia z 20 lat współpracy, co wywołało dużą dawkę wspomnień. Goście dzielili się swoimi refleksjami z pobytów we Włoszech, ale też z wizyt delegacji z Brembate w Ostrowi. Podczas wieczornego spotkania w Jatkach padło wiele ciepłych słów z obu stron. Wiele osób, dzieląc się wspomnieniami, przypomniało wydarzenia, które udało się wspólnie zorganizować, a były to: wymiany młodzieży, wizyty orkiestr dętych, wizyty samorządowców czy stypendia dla najzdolniejszych uczniów.

Burmistrz Emiliana Giussani przekazała pozdrowienia od wielu osób z Brembate, które były goszczone w Ostrowi. Wszyscy oni bardzo ciepło wspominają pobyty w naszym mieście. Pozdrowienia zostały przekazane również z Ostrowi do Brembate. 20 lat współpracy to konkretni ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju wzajemnych relacji. Można nawet mówić o przyjaźniach, które przez te lata przerwały.

Warto w tym miejscu przypomnieć kilka faktów. Umowę o współpracy podpisali w 2001 roku burmistrzowie Giacomo Rota i Andrzej Andersz. Kontynuowali ją kolejni burmistrzowie: Mieczysław Szymalski, Władysław Krzyżanowski i Diego Locatelli. W obu miastach istnieje autentyczna potrzeba rozwijania dotychczasowej współpracy, co potwierdzają obecni burmistrzowie, Emiliana Giussani i Jerzy Bauer. Honorowymi obywatelami naszego miasta są Giacomo Rota (były burmistrz) i Mario Imi (były radny). Z kolei byli burmistrzowie Ostrowi, Andrzej Andersz i Mieczysław Szymalski, są honorowymi obywatelami Brembate.

Zanim doszło do wizyty w Ostrowi, burmistrz Jerzy Bauer rozmawiał wielokrotnie z panią burmistrz Brembate za pośrednictwem komunikatora online. Rozmowy dotyczyły planów na wspólne obchody 20-lecia współpracy, pomysłów na jej kontynuowanie, ale nie zabrakło też wymiany zdań na temat sytuacji wywołanej pandemią. Efektem tych rozmów będzie spotkanie online nauczycieli z Ostrowi i Brembate, które zaplanowano wspólnie na 16 września. Będzie to okazja do zaprezentowania wzajemnie swoich miast. Ze strony pani burmistrz padło też zaproszenie dla delegacji z Ostrowi. Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, wizyta w Brembate odbędzie się jeszcze w tym roku.


Zobacz również

Środki na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych

14 września 2021, PUP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, iż pozyskał środki finansowe z rezerwy ministra właściwego do spraw pracy na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych zamieszkujących na wsi oraz aktywizację zawodową w regionach wysokiego bezrobocia.

Inwestycja drogowa w gminie Zaręby Kościelne. Podpisano umowy (zdjęcia)

8 września 2021, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

31 sierpnia zostały podpisane dwie umowy dotyczące zadania pn.: "Rozbudowa drogi powiatowej nr 2612W wraz z budową ronda oraz rozbudowa mostu wraz z dojazdami".

Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo (zdjęcia)

8 września 2021, Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku lekturą była "Moralność pani Dulskiej".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]