Podziękowanie za tegoroczne plony (zdjęcia, wideo)

Dodano: 24 września 2021 08:56, Autor: UG w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Ze względu na pandemię już drugi rok z rzędu gmina Małkinia Górna zrezygnowała z tradycyjnego obrzędu dożynkowego.
W gminie Małkinia Górna msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i żniwa odbyła się 19 września br., w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej.

REKLAMAWe mszy św. udział wzięli przedstawiciele władz gminy: wójt gminy Bożena Kordek, sekretarz gminy Józef Bogucki, przewodniczący Rady Gminy Jacek Bogdan, jak również radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy placówek oświatowych, mieszkańcy i goście.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia wieńca dożynkowego, który reprezentował wszystkie sołectwa z gminy Małkinia Górna. Tegoroczny wieniec wnieśli rolnicy państwo Jolanta i Dariusz Rybniccy z Małkini Górnej oraz Hanna Giera i Tadeusz Zyśk z Orła. Oprócz wieńca gminnego wieniec przygotowało również Koło Gospodyń Wiejskich "Przewozianie" z Małkini Małej-Przewóz. Natomiast kosz z darami złożyli przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich "Rostkowianki" z Rostek Wielkich. Podczas uroczystości pani wójt przedstawiła zebranym tegorocznych starostów, państwa Monikę i Łukasza Borowych, rolników ze wsi Borowe.

Eucharystię celebrował proboszcz parafii ksiądz Kanonik Piotr Legacki w asyście księdza kanonika Jana Marka Wróblewskiego oraz księdza Krzysztofa Krajewskiego, który podczas mszy św. wygłosił kazanie. Czytanie z Księgi Mądrości oraz List św. Jakuba odczytali Jadwiga Zyśk z Orła oraz Jan Przywoźny z Małkini Górnej, również rolnicy. Dary w podziękowaniu za tegoroczne plony na ołtarzu złożyli starostowie tegorocznych dożynek oraz przedstawiciele władz gminy.

Na zakończenie mszy św. do zebranych zwróciła się pani wójt, podkreślając, że większość mieszkańców gminy to właściciele mniejszych, większych lub bardzo dużych gospodarstw rolnych. Praca rolnika jest trudnym zawodem wiążącym się z wieloma wyrzeczeniami, a zorganizowana uroczystość to podziękowanie za tegoroczne plony i ciężką pracę rolników.

- Życzę, aby w każdej rodzinie i na każdym polskim stole zawsze był piękny, pachnący chleb - powiedziała na zakończenie wójt Bożena Kordek.

Tuż po błogosławieństwie przy ołtarzu głównym odbył się koncert muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz występ solowy Krystiana Barszcza. Zgromadzona publiczność podziwiała talent i kunszt muzyczny młodych artystów, którzy swoimi głosami dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Dzieci i młodzież do występu przygotowali Bernadetta Wiatr oraz Tomasz Maciuszko.Źródło zdjęć i wideo: UG w Małkini Górnej


Zobacz również

Mazowiecki Spinning Bugu 2021 (zdjęcia)

23 września 2021, Koło nr 64 PZW Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Pomimo niezbyt przychylnej pogody startujący do ostatniej chwili walczyli o palmę pierwszeństwa.

Obchody 82. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem (zdjęcia)

21 września 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

19 września 2021 roku w Andrzejewie odbyły się uroczystości związane z obchodami 82. rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Pomimo iż od tamtych wydarzeń minęło już tyle lat, to pamięć o nich nadal jest żywa wśród mieszkańców bliższej i dalszej okolicy.

Narodowe Czytanie w Wąsewie z wyjątkowymi gośćmi (zdjęcia)

21 września 2021, GBP w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Wąsewską bibliotekę odwiedzili Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Maciej Miecznikowski.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]