Polski ryś najpiękniejszy w Europie. Poczta Polska świętuje

Dodano: 11 października 2021 13:42, Autor: News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Państwowa spółka ogłasza sukces i nie ukrywa radości. Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs, a zawdzięcza to m.in. rysiowi. Dlaczego to piękne zwierzę zostało docenione w Europie?
Konkurencja była duża, bo trzeba było pokonać kandydatów z wielu krajów, a na rysia, oprócz Polski, postawiły także: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Litwa i Hiszpania. Jednak to propozycja Poczty Polskiej spotkała się z największym uznaniem odbiorców.

REKLAMAChodzi o znaczek pocztowy z wizerunkiem tego zwierzęcia. Właśnie zdobył złoty medal w Filatelistycznym Konkursie Europa 2021. Tematem tegorocznej edycji były "Zwierzęta zagrożone wyginięciem". Zwycięski znaczek jest dziełem Bożydara Grozdewa, a jak zaznacza Poczta Polska - nasza propozycja wyprzedziła na finiszu głosowania oferty z Wysp Alandzkich (z żabą moczarową) i Ukrainy (z niedźwiedziem brunatnym).

"Złoty medal na arenie międzynarodowej w tak ważnym temacie społecznym i wśród tak znakomitej konkurencji napawa nas zrozumiałą dumą. Sukces ten jest namacalnym dowodem, że polska filatelistyka stanowi europejską czołówkę" - komentuje Tomasz Zdzikot, prezes państwowej spółki, i dodaje, że znaczki pocztowe są ważną formą przekazu bardzo istotnych treści, a ten nawiązuje do stanu naszej planety.Konkurs zorganizowało międzynarodowe stowarzyszenie PostEurop. Od 9 maja trwało internetowe głosowanie i jednocześnie swoje zdanie wyrażali przedstawiciele administracji pocztowych, należących do organizacji. Następnie nad wyborem zwycięzcy pochyliło się eksperckie jury. To już drugie zwycięstwo Poczty Polskiej w PostEurop. W 2020 r. wygrała, proponując znaczek o tematyce "Dawne szlaki pocztowe". W 2018 roku wydawnictwo z mostem w Tczewie zajęło drugie miejsce w głosowaniu internautów.

Za arkusz zwycięskich znaczków (nieostemplowanych) trzeba obecnie zapłacić około 40 zł. Pojedynczy kosztuje ok. 5 zł. Koperta z tej serii, wraz ze znaczkiem, osiąga cenę około 16 zł.

Źródła zdjęcia i grafiki: iStock i Poczta Polska

Zobacz również

Akcyza na alkohol i papierosy w górę. O ile wzrosną ceny?

11 października 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Ministerstwo Finansów zdecydowało o podwyższeniu akcyzy na wyroby alkoholowe i tytoniowe. Podało także konkrety: o ile więcej będzie trzeba wydać w sklepach.

Europejski Dzień Języków. Tak świętowano go w ZPPO w Broku (zdjęcia)

11 października 2021, ZPPO w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Cele Europejskiego Dnia Języków koncentrują się na ukazaniu różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieraniu nauki języków obcych.

Literacka Nagroda Nobla przyznana. Czy w Polsce można kupić książki laureata?

11 października 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Tanzański pisarz został laureatem Literackiej Nagrody Nobla. Jako emigrant opisuje to, czego doświadczył. Czy powieści Abdulrazaka Gurnaha można przeczytać po polsku?

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]