Przygodę z książką czas zacząć (zdjęcia)

Dodano: 18 maja 2022 10:37, Autor: UG / SP w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Tematem przewodnim uroczystości było hasło: z językiem ojczystym za pan brat.
13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib przygotowane przez Agnieszkę Lużyńską, nauczyciela bibliotekarza z biblioteki szkolnej. Był to ważny punkt, jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z literaturą. Uroczystość przybyciem uświetnili Beata Urszula Ponichtera (wójt gminy Andrzejewo), Robert Rosiak (sekretarz gminy) i Aneta Wyszomirska, przewodnicząca Rady Rodziców. Podniosłego aktu pasowania dokonał Wojciech Strzeszewski, dyrektor szkoły.

REKLAMATematem przewodnim uroczystości było hasło: z językiem ojczystym za pan brat.Pierwszoklasiści, w asyście swych koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, rywalizowali o trofeum Sowy Mądrej Głowy, uczestnicząc w rożnych konkurencjach językowych i stając w szranki z zawiłościami polszczyzny.

Zmagania zostały poprzedzone przedstawieniem z całą plejadą językowych znakomitości, na czele z Królem Alfabetem, Królową Gramatyką i Królową Ortografią, będących w asyście walecznego dworu: znaków przestankowych. W ten sposób reprezentanci najstarszych klas wprowadzali swych młodszych kolegów w świat książki. Wszyscy nowo upieczeni czytelnicy dostali publikację stanowiącą formę zaproszenia do świata literatury, a przewodniczący klas pierwszych, własnoręcznie składając podpisy, potwierdzili wcześniej wypowiedziane zobowiązania wobec książki i biblioteki.


Zobacz również

Wyjątkowe pamiątki rodzinne trafiły do ostrowskiego muzeum (zdjęcia)

18 maja 2022, MDRP, red. Miłosz Magrzyk

Maria Dorawska podarowała muzeum archiwum po Karolu Piłacie.

Piknik wojskowy w Ostrowi Mazowieckiej

18 maja 2022, WKU, red. Miłosz Magrzyk

Na pikniku będzie działał punkt rekrutacyjny.

ZS CKR w Starym Lubiejewie z kolejnym porozumieniem o współpracy

18 maja 2022, ZS CKR, red. Miłosz Magrzyk

Realizacja postanowień zawartych w umowie zapewni wkład edukacyjny straży pożarnej w kształcenie uczniów, a także będzie wyrazem krzewienia postaw patriotycznych oraz działalności prospołecznej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]