Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości w Kozikach (zdjęcia)

Dodano: 24 maja 2022 12:12, Autor: UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Po dwuletniej przerwie wrócono do gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku odbyły się one 21 maja 2022 roku w Kozikach.
Na zaproszenie wójta gminy Ostrów Mazowiecka, a jednocześnie prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP Waldemara Brzostka, w obchodach, poza strażakami z 16 gminnych jednostek OSP, udział wzięli: wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radny województwa mazowieckiego i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusz Iwanowski wraz z zastępcą, dyrektor Biura Poselskiego posła Marka Zagórskiego Justyna Pętkowska, sekretarz powiatu ostrowskiego Ewa Suchcicka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Ostrowi Mazowieckiej Rafał Kowalczyk, radni gminy Ostrów Mazowiecka na czele z przewodniczącą Krystyną Kossowską, duchowni i mieszkańcy.

REKLAMAUroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kozikach, koncelebrowaną przez proboszcza Witolda Gromadzkiego i kapelana powiatowego straży pożarnej ks. kan. Piotra Kapelańskiego.

Po mszy św. odbył się oficjalny przemarsz i apel, którego hasłem przewodnim była fundamentalna dewiza strażacka: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Nie zabrakło również wielu słów uznania i podziękowań dla ciężkiej, ale jakże potrzebnej służby.

Ważnym elementem obchodów Gminnego Dnia Strażaka było uroczyste uhonorowanie wyróżniających się strażaków. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczonych zostało 7 strażaków, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 11 strażaków, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 20 strażaków, a 16 strażaków otrzymało odznakę Wzorowego Strażaka. Aż 48 strażaków otrzymało odznakę za wysługę lat.Zobacz również

Uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni (zdjęcia)

23 maja 2022, KP PSP w Ostrowi / st. kpt. Rafał Kamiński, red. Miłosz Magrzyk

22 maja 2022 roku w Prostyni odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

120-lecie istnienia OSP w Broku (zdjęcia)

15 maja 2022, St. kpt. Rafał Kamiński / KP PSP w Ostrowi, red. Miłosz Magrzyk

14 maja 2022 roku w Broku odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia istnienia lokalnej ochotniczej straży pożarnej, połączona z uroczystym przekazaniem jednostce nowego samochodu pożarniczego.

Dzień Strażaka w gminie Andrzejewo (zdjęcia)

6 maja 2022, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W kościele w Andrzejewie 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]