Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości w Kozikach (zdjęcia)

Dodano: 24 maja 2022 12:12, Autor: UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Po dwuletniej przerwie wrócono do gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku odbyły się one 21 maja 2022 roku w Kozikach.
Na zaproszenie wójta gminy Ostrów Mazowiecka, a jednocześnie prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP Waldemara Brzostka, w obchodach, poza strażakami z 16 gminnych jednostek OSP, udział wzięli: wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radny województwa mazowieckiego i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusz Iwanowski wraz z zastępcą, dyrektor Biura Poselskiego posła Marka Zagórskiego Justyna Pętkowska, sekretarz powiatu ostrowskiego Ewa Suchcicka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Ostrowi Mazowieckiej Rafał Kowalczyk, radni gminy Ostrów Mazowiecka na czele z przewodniczącą Krystyną Kossowską, duchowni i mieszkańcy.

REKLAMAUroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kozikach, koncelebrowaną przez proboszcza Witolda Gromadzkiego i kapelana powiatowego straży pożarnej ks. kan. Piotra Kapelańskiego.

Po mszy św. odbył się oficjalny przemarsz i apel, którego hasłem przewodnim była fundamentalna dewiza strażacka: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Nie zabrakło również wielu słów uznania i podziękowań dla ciężkiej, ale jakże potrzebnej służby.

Ważnym elementem obchodów Gminnego Dnia Strażaka było uroczyste uhonorowanie wyróżniających się strażaków. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczonych zostało 7 strażaków, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 11 strażaków, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 20 strażaków, a 16 strażaków otrzymało odznakę Wzorowego Strażaka. Aż 48 strażaków otrzymało odznakę za wysługę lat.Zobacz również

Uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni (zdjęcia)

23 maja 2022, KP PSP w Ostrowi / st. kpt. Rafał Kamiński, red. Miłosz Magrzyk

22 maja 2022 roku w Prostyni odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

120-lecie istnienia OSP w Broku (zdjęcia)

15 maja 2022, St. kpt. Rafał Kamiński / KP PSP w Ostrowi, red. Miłosz Magrzyk

14 maja 2022 roku w Broku odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia istnienia lokalnej ochotniczej straży pożarnej, połączona z uroczystym przekazaniem jednostce nowego samochodu pożarniczego.

Dzień Strażaka w gminie Andrzejewo (zdjęcia)

6 maja 2022, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W kościele w Andrzejewie 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]