Powiatowe obchody Dnia Strażaka (zdjęcia)

Dodano: 26 maja 2022 08:46, Autor: St. kpt. Rafał Kamiński / KP PSP w Ostrowi, red. Miłosz Magrzyk

25 maja 2022 roku na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość z okazji Powiatowych obchodów Dnia Strażaka.
Apel na placu komendy rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości. Meldunek przyjął zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Artur Gonera. Następnie odbył się przegląd pododdziałów oraz nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu.

REKLAMAPodczas apelu wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto w uznaniu za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dyplomem jednego funkcjonariusza z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

W ramach obchodów 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej w uznaniu za zasługi na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju systemu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, ochrony ludności i obrony cywilnej odznaczono Medalami Okolicznościowymi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski za zaangażowanie w realizację zadań służbowych przyznał nagrody pieniężne 5. strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Ponadto w trakcie apelu starosta ostrowski wręczył wyróżnienia w konkursie Strażak Roku Powiatu Ostrowskiego 2022 w kategoriach strażak PSP oraz strażak OSP.

W uroczystym apelu uczestniczyło wielu znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektor biura poselskiego, przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego i władz samorządowych, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i sympatycy pożarnictwa.

Źródło zdjęć: kpt. Łukasz Jary

Zobacz również

Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości w Kozikach (zdjęcia)

24 maja 2022, UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Po dwuletniej przerwie wrócono do gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku odbyły się one 21 maja 2022 roku w Kozikach.

Uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni (zdjęcia)

23 maja 2022, KP PSP w Ostrowi / st. kpt. Rafał Kamiński, red. Miłosz Magrzyk

22 maja 2022 roku w Prostyni odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Gminny Dzień Strażaka (zdjęcia)

5 maja 2022, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią na placu przed strażnicą OSP w Starym Lubotyniu znów można było usłyszeć: Pododdział, baczność! Na prawo... patrz!

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]