Seniorzy z Małkini Górnej i Prostyni aktywnie uczestniczą w warsztatach (zdjęcia)

Dodano: 14 września 2022 21:21, Autor: Urząd Gminy Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Wykłady w Klubach "Senior +" w ramach projektu "Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów"
REKLAMA
Członkowie Klubów "Senior+" w Prostyni oraz w Małkini Górnej ponownie wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu "Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów". Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie "Radomskie Centrum Przedsiębiorczości", które otrzymało dotację z budżetu Województwa Mazowieckiego, za pośrednictwem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Seniorzy z Prostyni wybrali z różnorodnej oferty wykład pt. "Jak być szczęśliwym seniorem i uniknąć niebezpieczeństw prawnych" - Prawo, a szczęście.
26.08.2022 w Klubie "Senior +" w Prostyni " dr Ewa Jasiuk omówiła rezolucje ONZ odnoszące się do szczęścia a także przepisy prawa wewnętrznego na przykładzie wybranych państw na świecie. Podczas swojego wykładu dr Ewa Jasiuk podała wiele przykładów zaczerpniętych z życia, by uświadomić seniorom, że w głównej mierze postrzeganie siebie a także relacje z innymi ludźmi wpływają znacząco na poczucie szczęścia. Według dr Ewy Jasiuk należy dążyć do równowagi w życiu, co sprzyja poczuciu szczęścia.
06.09.2022 w Klubie "Senior +" w Małkini Górnej dr Ewa Kuchowicz poprowadziła wykład pt. "Terapie naturalne w walce o sprawność stawów". Seniorzy zaprosili po raz drugi dr Ewę Kuchowicz na wykład, ponieważ w roku ubiegłym zaciekawiła ich swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi terapii naturalnych. Dr Ewa Kuchowicz wyjaśniła dlaczego stawy odmawiają posłuszeństwa a także co zrobić aby przedłużyć ich zdrowie. Według doktor ruch jest niezbędny do zapewnienia sobie zdrowia, bo "Ruch zastąpi wiele leków ale żaden lek nie zastąpi ruchu". Ewa Kuchowicz poruszyła również znaczenie suplementacji i diety dla zdrowia i sprawności stawów a także przekonywała do stosowania metod naturalnych w leczeniu różnych schorzeń.
Seniorzy po wykładach podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi poruszanych zagadnień podczas wykładów.

Zobacz również

"Nauka dla Ciebie w domu" - warsztaty w Małkini Górnej (zdjęcia)

14 września 2022, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie , red.Elżbieta Krajewska

Warsztaty z Centrum Nauki Kopernik już 17 września w GOKiS

XII edycja Konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu"

30 sierpnia 2022, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Jednym z celów Konkursu również jest nagrodzenie najaktywniejszych wolontariuszy

Warsztaty plenerowe w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia)

26 sierpnia 2022, MBP, red. Anna Augustyniak

Za nami kolejne warsztaty plenerowe w ramach EkoWakacji w Bibliotece.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]