Mikołajki w Ostrowi (zdjęcia, wideo)

Dodano: 7 grudnia 2022 09:00, Autor: Kacper Jaworowski

Choinka rozbłysła, a atrakcją dla najmłodszych był Święty Mikołaj.
Wtorkowe popołudnie, 6 grudnia 2022, przyniosło nie lada atrakcje dla mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. O godz. 16:00 rozpoczęło się wydarzenie, towarzyszące zaświeceniu iluminacji świątecznych w mieście. Oficjalną wizytę złożył w Ostrowi Święty Mikołaj!

Wydarzenie prowadziła Marta Molska, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury. Kilka minut po 16:00, w drzwiach ratusza pojawił się wyczekiwany przez najmłodszych gość - Mikołaj. Udał się on w stronę fontanny gdzie wraz z Molską i burmistrzem Jerzym Bauerem przywitał gości.

Jako pierwszy o zabranie głosu został poproszony burmistrz. Przywitał on mieszkańców i Mikołaja, a następnie złożył życzenia. - Drodzy Państwo, najmłodsi, ale także wszyscy mieszkańcy - starsi i rodzice, dziadkowie - składam Państwu już dzisiaj życzenia, na ten zbliżający się czas, na przygotowania do Bożego Narodzenia, na to wspólne bycie w rodzinach, ale też w naszych miejscach pracy, w naszym mieście Ostrowi Mazowieckiej, generalnie w różnych środowiskach. Niech dobra atmosfera nam towarzyszy wszędzie, niech zdrowie nam dopisuje, niech nasze emocje związane z przygotowaniami owszem będą, ale niech nie zakłócają dobrego oczekiwania, takiego w pogodnej atmosferze - wzajemnie, wobec siebie. Najlepszego na ten najbliższy czas, ale także - jakbyśmy się nie widzieli - na zbliżający się nowy rok. Niech cały zbliżający się czas - przedświąteczny, świąteczny i noworoczny - grudnia 2022 roku, będzie dla Państwa czasem jak najlepszym. Wszystkiego najlepszego! - życzył Jerzy Bauer.
REKLAMA


Następnie mikrofon przejął gość specjalny, Mikołaj. Mówił bezpośrednio do najmłodszych. - No drogie dzieci, słuchajcie! Przyleciałem do was moimi saniami. Na szczęście - mimo, że śniegu nie ma - udało mi się wylądować tam, kawałek za ratuszem, dlatego bo moje sanie latają. I to jest całe szczęście, ale pewnie ten śnieg jeszcze do nas zawita z bieguna północnego. Poprosiłem moje elfy, moje renifery, żeby przywiali troszkę tego śniegu. Będą piękne, białe święta! - mówił z przekonaniem Święty Mikołaj, ku uciesze dzieci.

Gość z Laponii usiadł na mikołajowym tronie, a dzieci ochoczo ruszyły, by usiąść mu na kolanach i zrobić sobie z nim zdjęcie. Mikołaj rozmawiał z najmłodszymi, a także rozdawał cukierki. Kolejka do zdjęcia wydawała się nie mieć końca. Ozdoby świąteczne można oglądać nie tylko przez Urzędem Miasta, ale na ulicach Ostrowi Mazowieckiej.Zobacz również

Zlot Mikołajkowy w Ostrowi (zdjęcia)

6 grudnia 2022, 21 DH Plejady przy ZSP Komorowo

Zlot Mikołajkowy zorganizowany przez 29DH "Pogodni"

Przed ostrowskim ratuszem atmosfera świąteczna (zdjęcia)

5 grudnia 2022, Elżbieta Krajewska

We wtorek odbędzie się inauguracja świątecznej iluminacji miasta

Ostrów rozbłyśnie na święta

20 listopada 2022, Anna Augustyniak

Jak co roku w Ostrowi odbędzie się wspólne włączenie świątecznej iluminacji.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]