XXIX Spotkanie Noworoczne w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 22 stycznia 2023 23:45, Autor: Kacper Jaworowski

Tradycyjne Spotkanie Noworoczne odbyło się po raz pierwszy po przerwie pandemicznej. Na scenie zaprezentował się duet - Marta i Tomasz Bacajewscy.
Spotkanie Noworoczne w Ostrowi Mazowieckiej ma długą tradycję. Idea narodziła się w pierwszej połowie lat 90. XX wieku, a spotkania służą podsumowaniu minionego roku działalności, zaprezentowaniu planów na kolejne lata i wymiany doświadczeń.

Tegoroczna, 29. edycja Spotkania Noworocznego, odbyła się w piątek, 20 stycznia 2023, w Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada 7, po dwuletniej przerwie spowodowanej skutkami pandemii wirusa SARS-CoV-2. Jak w ubiegłych latach rozpoczęto od części artystycznej, tym razem posłuchać można było Marty i Tomasza Bacajewskich w świątecznym repertuarze. Były kolędy, pieśni religijne oraz znane i lubiane świąteczne hity.
REKLAMA


Następnie prowadzący powitali wszystkich zgromadzonych gości. Oprócz zaproszonych - jak w poprzednich edycjach - lokalnych działaczy tj. starosty ostrowskiego, pracowników starostwa, radnych powiatu i miasta, burmistrzów miast i wójtów gmin, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów placówek kulturalnych i oświatowych, prezesów i kierowników instytucji i przedsiębiorstw z terenu powiatu ostrowskiego; znaleźli się m.in. Adam Dobroński - poseł na Sejm II kadencji, ks. Jan Okuła - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP, Marcin Grabowski - kierownik delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Michał Giers - dyrektor delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, radni sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak i Krzysztof Winiarski, Danuta Janusz - przedstawicielka marszałka województwa mazowieckiego oraz Roman Lulis - przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Po przywitaniu gości przyszedł czas na przedstawienie przez burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera tego, co zostało ostatnio w mieście zrealizowane, i tego, co jest w trakcie lub w planach do realizacji. Tym razem burmistrz podsumował nie tylko ostatni rok, a swoje dwie kadencje, tj. lata 2015-2022.

- Bardzo dziękuję, że przyjęliście Państwo zaproszenie na to spotkanie. Ostatnie nasze spotkanie w tej formule odbyło się 3 lata temu. Powody znamy wszyscy - nie są to radosne powody - rozpoczął Jerzy Bauer, nawiązując najpierw do pandemii, a następnie wojny na terenie Ukrainy. Burmistrz dodał również, że będzie ubiegać się o trzecią kadencję.

Na zakończenie - po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek.Zobacz również

28 Miejskie Spotkanie Noworoczne (zdjęcia, wideo)

25 stycznia 2020, Miłosz Magrzyk

Na scenie zaprezentowali się wokaliści Dorota Białkowska-Krukowska i Bartłomiej Łochnicki. Na pianinie akompaniował im Marcin Nagnajewicz.

Stara Elektrownia otwarta! (zdjęcia, wideo)

19 stycznia 2019, Karolina Zając

Stara Elektrownia została otwarta podczas spotkania noworocznego.

Miejskie Spotkanie Noworoczne (zdjęcia)

25 stycznia 2018, UM Ostrów Maz./Małgorzata Dąbkowska, red. MK

19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się XXVI Spotkanie Noworoczne, które zgromadziło liczne grono przedstawicieli różnych środowisk.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]