Ostrowskie morsy zdobyły Śnieżkę! (zdjęcia)

Dodano: 25 stycznia 2023 11:17, Autor: Morstrowiaki, red. Kacper Jaworowski

Morstrowiaki za cel obrali Karkonosze. Jednym z zadań - zimowe wejście na Śnieżkę.
REKLAMA


W ubiegły weekend 20-22 stycznia 2023, odbyła się trzecia już wycieczka w Karkonosze zorganizowana przez Morstrowiaków. Tegoroczny wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem, a przez uczestnictwo zaprzyjaźnionych morsów z innych klubów, musiało dojść do wynajmu dużego autokaru i zarezerwowania jeszcze jednego pensjonatu. Wyprawie towarzyszyły cztery cele.

Pierwszy cel, tj. morsowanie w Wodospadzie Podgórnej, został wykonany w stu procentach. Morsy po raz pierwszy wskoczyły do wody już w piątek - w dzień przyjazdu do Przesieki. Problem pojawił się przy realizacji drugiego celu, którym było zimowe wejście na Śnieżkę.

Grupa rozebranych morsów, która szła jako pierwsza, dotarła do Domu Śląskiego i jej członkowie uznali, że ze względu na warunki atmosferyczne dalsza droga niesie ze sobą zbyt duże ryzyko i przerwali akcję wejścia. Następna grupa, idąca już w ubraniu, podobnie jak poprzednicy zrezygnowali z akcji. Powodem były warunki. Temperatura -14 st. Celsjusza nie jest aż tak mroźna, jednak przy wietrze wiejącym z prędkością 110 km/h, odczuwalna temperatura wynosiła ok. -40 st. Celsjusza, przez co druga grupa, chociaż ambitna, to skończyła w stanie znacznego wychłodzenia organizmu. Cel udało się osiągnąć trzeciej, również ubranej, trzyosobowej grupie, której członkowie wjechali kolejką linową do stacji Kopa, skąd mieli znacznie krótszą drogę i dzięki temu mając znaczny zapas energii i nie będąc nadmiernie wychłodzeni, podjęli decyzję o atakowaniu szczytu. Udało się to osiągnąć, więc można było odhaczyć kolejny cel.

Trzecim celem było poznanie lokalnej historii. Wycieczkowicze wybrali się z przewodnikiem Gracjanem Kielijańskim, do zamku Chojnik, po zmierzchu z lampami naftowymi. Kolejnym punktem miały być Góry Sokole, jednak znowu na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne i kłopot z dojazdem zmienił plany morsów. Ostatecznie udali się do kolejnego zamku - Bolczów w Janowicach Wielkich. - W Góry Sokole jeszcze wrócimy - zapowiada prezes stowarzyszenia Morstrowiaki, Tomasz Pudełko. - Zmiana wypadła pozytywnie, gdyż uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. Potwierdzeniem tego były gromkie brawa dla przewodnika. - skomentował zmianę kierunku wycieczki.

Czwartym celem była integracja pośród uczestników. Od początku było wiadomo, iż ze spełnieniem tego celu na pewno nie będzie żadnego problemu. Jakie cele wyznaczą sobie morsy za rok? Czy Mostrowiaków można będzie spotkać w Górach Sokolich? Odpowiedzi na te pytania poznamy w przyszłym roku.


Zobacz również

Święto Powstańców Styczniowych, patrona szkół w Zespole Szkół nr 2 (zdjęcia)

24 stycznia 2023, Elżbieta Krajewska

Wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów biorących w konkursach.

5 strażaków z Mazowsza otrzyma tytuł "Strażaka Miesiąca"

24 stycznia 2023, Samorząd Województwa Mazowieckiego, red. Elżbieta Krajewska

Kolejni druhowie z tytułami "Strażaka Miesiąca". Za bohaterską i profesjonalną postawę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczy im nagrody finansowe.

Historia szkoły w Rząśniku Włościańskim, spotkanie autorskie z Krystyną Szołkowską (zdjęcia)

23 stycznia 2023, Publiczna SP Rząśnik Włościański, red. Kacper Jaworowski

W Rząśniku Włościańskim odbyło się autorskie spotkanie oraz prezentacja książki "Historia Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim w latach 1918-2018" pod redakcją Krystyny Szołkowskiej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]