Zakończyła się Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 19 lutego 2023 13:40, Autor: Kacper Jaworowski

Działo się w Starej Elektrowni! Sala wypełniła się do ostatniego miejsca, gdy występowały kurpiowskie zespoły ludowe. Zobacz, jak bawili się uczestnicy.
REKLAMA


Podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej, która odbyła się w sobotę, 18 lutego 2023, przybyli goście mogli nieco zapoznać się z regionalną, kurpiowską kulturą. Składały się na to dialekt, muzyka, stroje oraz tańce. Dla ostrowian wystąpili: kapela "Miód na serce", zespół "Kurpianka" oraz Zespół Pieśni i Tańca BezWianka.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godz. 19:00. Jeszcze na kilka minut przed rozpoczęciem, przed wejściem do Starej Elektrowni było widać pokaźnych rozmiarów kolejkę. Zgodnie z harmonogramem wydarzenia, potańcówka była podzielona na dwa bloki. Od 19:00 do 21:00 miały odbywać się warsztaty taneczne, na których można było nauczyć się m.in. fafura, polki, polki galopki, powolniaka, oberka, olendra czy walczyka. Natomiast od 21:00 do 23:30 miała odbyć się potańcówka.

Przybyli na wydarzenie nie zamierzali jednak czekać i od razu przyłączyli się do zabawy. Nauka tańca skończyła się na tym, że zdołano pokazać jedynie kilka podstawowych kroków niektórych tańców. Krzesła służyły po to, by na chwilę odsapnąć.

Przy tak dosłownym potraktowaniu potańcówki, uczestnikom nie mogło zabraknąć sił, dlatego postanowiono również zaprosić lokalne Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Żebry-Laskowiec (gm. Nur). Gospodynie przewidziały, iż może pojawić się dużo ludzi i przygotowały tak wiele posiłków i napojów, że nawet gdyby każdy spożył dwukrotnie więcej niż na co dzień, to strawy i tak by nie zabrakło.

Kurpiowską Potańcówkę Ostatkową w Ostrowi Mazowieckiej zdecydowanie należy uznać za sukces. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, a współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.Zobacz również

Walentynkowe harce na lodzie (zdjęcia)

15 lutego 2023, Kacper Jaworowski

MRM wspólnie z MOSiR-em z okazji walentynek przygotowała specjalny zestaw hitów. Na walentynkową jazdę przybyli nie tylko zakochani.

Bal studniówkowy ostrowskiego "Ekonomika" (zdjęcia, wideo)

12 lutego 2023, Kacper Jaworowski

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej zakończył sezon studniówkowy w powiecie ostrowskim. Zobacz, jak bawiła się młodzież!

Sylwester przed ratuszem w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1 stycznia 2023, Kacper Jaworowski

Taka była sylwestrowa Ostrów! W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia tłumy zgromadziły się, by przywitać nadchodzący rok.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]