Karatecy OKKK przywieźli 5 medali z Mistrzostw Polski! (zdjęcia)

Dodano: 24 kwietnia 2023 10:07, Autor: OKKK, red. Kacper Jaworowski

Podczas Mistrzostw Polski Polskiego Zawiązku Karate Kontaktowego rozgrywanych w Limanowej, karatecy ostrowskiego klubu zdobyli kilka krążków.
W sobotę, 15 kwietnia 2023, karatecy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin brali udział w Mistrzostwach Polski. Zawody odbywały się w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów w formule według japońskich przepisów turniejowych. Oznacza to, że sportowcy mogli stosować wszelkie techniki, tak jak na mistrzostwach Europy czy świata.

OKKK wśród seniorów reprezentowali: Michalina Chrobot w kategorii -65 kg oraz Maciej Grabowski w kategorii kata seniorów. Chrobot dotarła do finału, pewnie pokonując dwie rywalki. W finale zmierzyła się z zawodniczką ze Szczecina, jednak do zwycięstwa zabrakło jej nieco sił i zmagania zakończyła z srebrem. Grabowskiemu udało zdobyć się brąz, rywalizując z utytułowanymi zawodnikami.

Kolejni zawodnicy reprezentowali OKKK w kategoriach juniorskich. Aleksander Cydejko rywalizował w kategorii juniorów -60 kg. Będzie dobrze wspominać Limanową, ponieważ udało mu się wywalczyć Mistrzostwo Polski. Po drodze pokonał rywali m.in. z Brzostka oraz Otwocka. W kategorii juniorów młodszych -70 kg Kacper Podbielski pewnie przeszedł przez eliminacje, dochodząc do półfinału, gdzie uległ zawodnikowi z Bielska. Przemysław Wielądek, rywalizował w kategorii młodzików i podobnie jak starszy kolega doszedł do półfinału. Obaj zajęli trzecie miejsca. Mniej szczęścia miał Adam Kwasiborski, który po wyrównanym pojedynku przegrał pojedynek eliminacyjny i zajął 6. miejsce. Ostatecznie OKKK uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W Mistrzostwach wzięło udział 325 zawodnikom z 62 klubów z 12 organizacji karate kontaktowego Polski oraz gościnie drużyna z Łotwy. Zawodnicy w wieku 12-17 lat rywalizowali w prawie pełnych przepisach kyokushin i bez hogo (pancerzy na tułów) w przepisach All Kick. Walki seniorów także były toczone w pełnej japońskiej formule.

Składowi sędziowskiemu przewodził sensei Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin w kategoriach kata juniorów oraz kumite juniorów. Organizatorem zawodów był Limanowski Klub Karate Kyokushin.

Rugbystka pochodząca z Kalinowa, na co dzień grająca w Biało-Zielone Ladies Gdańsk, przebywa na zgrupowaniu reprezentacji w RPA.

Ostrowskie "goryle" w formie. Przywieźli medale z Mistrzostw Polski! (zdjęcia)

17 kwietnia 2023, ADCC Poland, red. Kacper Jaworowski

Adam Wojciechowski został wicemistrzem, a Mikołaj Piotrowicz brązowym medalistą podczas Mistrzostw Polski ADCC.

Justyna Jasko z kolejnym sukcesem (zdjęcia)

17 kwietnia 2023, Kacper Jaworowski

Zawodniczka z Małkini Górnej z powodzeniem wystartowała w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w Kielcach.