Małkinianie urwali punkt w ostatnich minutach

Dodano: 22 maja 2023 12:29, Autor: MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

MKS Małkinia podjął na własnym terenie Sępa Żelechów. Goście po słabszym okresie, pokazali kawał dobrego futbolu.
Podczas 26. kolejki ligi okręgowej, gr. Siedlce, gracze MKS-u Małkinia na własnym boisku zmierzyli się z Sępem Żelechów. Goście podchodzili do meczu w osłabieniu, w ich składzie brakowało trzech podstawowych zawodników. Była to świetna okazja do rewanżu za jesienną porażkę 4:0 na wyjeździe.

Do spotkania doszło w niedzielę, 21 maja 2023 o godz. 17:00, na stadionie w Małkini Górnej, pierwsza połowa należała do piłkarzy Sępa. W pierwszej połowie kibice mogli oglądać tylko jedną bramkę. Piłkę w polu karnym otrzymał Damian Grzyb, oddał celny strzał, z którym poradził sobie bramkarz małkinian, Dominik Sekuła, jednak przy dobitce nie miał już szans. Pod koniec pierwszej części gry goście mieli jeszcze świetną sytuacje do podwyższenia na 0:2, jednak i tym razem Sekuła stał na posterunku.

Druga połowa rozpoczęła się od ofensywy małkinian. Obrońca Sępa próbował zatrzymać piłkarza gospodarzy w polu karnym, jednak zrobił to nieprzepisowo i w 52. minucie sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy MKS-u. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Najgrodzki i wynik na tablicy wskazywał 1:1. Goście po tym zdarzeniu zaczęli grać ofensywniej, co po pewnym czasie przyniosło rezultaty i zakończyło się umieszczeniem piłki w siatce przez Gałkowskiego. W kolejnych minutach to Sęp miał dogodne okazje do zmiany wyniku, jednak udanie interweniował Sekuła, a dobitki strzałów lądowały poza bramką lub na jej słupkach. Piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. W 90. minucie nieudana pułapka ofsajdowa na Wiktorze Złotkowskim zakończyła się celnym strzałem, który wylądował w bramce. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Bardzo dobrze zaprezentowali się bramkarze obu zespołów, Dominik Sekuła i Patryk Seroczyński.

Następną kolejkę MKS rozegra na wyjeździe z Jastrzębiem Żeliszew. Mecz odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2023 o godz. 14:00.

MKS Małkinia 2:2 Sęp Żelechów
A. Najgrodzki 53', W. Złotkowski 90' - D. Grzyb, J. Gałkowski

Źródło zdjęcia: Sęp Żelechów

Lepiej późno niż wcale. Iskrze Zaręby Kościelne udało się zapunktować w przedostatniej ligowej kolejce.

Zawistowski z dziką kartą na Red Bull Roof Ride Rookies!

22 maja 2023, Red Bull Roof Ride, red. Kacper Jaworowski

Pochodzący z Małkini Górnej Daniel Zawistowski, otrzymał tzw. dziką kartę na tegoroczną edycję ekstremalnych zawodów Red Bull Roof Ride.

Sąsiedzki mecz bez rozstrzygnięcia

17 maja 2023, MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze MKS-u Małkinia udali się na niedaleki wyjazd do Kosowa Lackiego. Rywalem była tamtejsza Kosovia, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli.