Strażacy ochotnicy z gminy Małkinia Górna wybrali się na pielgrzymkę (zdjęcia)

Dodano: 2 czerwca 2023 13:01, Autor: UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Strażaccy reprezentanci powiatu ostrowskiego z gminy Małkinia Górna, byli jednymi z tysięcy, którzy wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.
Pod klasztornymi wałami w Częstochowie zgromadziło się wielu umundurowanych pielgrzymów z całej Polski. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę odbyła się w sobotę, 27 maja 2023.

O godz. 11:00 rozbrzmiały dzwony i hejnał z Wieży Jasnogórskiej, a następnie rozpoczęła się msza, której przewodniczył Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy ełcki. Strażacy z całego kraju zebrali się w jednym miejscu, by zawierzyć się Matce Świętej na kolejne lata służby w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej.
REKLAMA


W uroczystościach udział wzięli: europoseł Jadwiga Wiśniewska, która reprezentowała Prezesa Rady Ministrów, Lucjan Bełza doradca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który reprezentował Prezydenta RP Andrzeja Dudę, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem oraz dh Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród uczestników z gminy Małkinia Górna, znaleźli się przedstawiciele: OSP Daniłówka Pierwsza, OSP Glina, OSP Kańkowo, OSP Małkinia Górna i OSP Zawisty Podleśne.

Na zakończenie mszy odśpiewano katolicką pieśń patriotyczną "Boże, coś Polskę", która jest dowodem patriotyzmu Polaków i wiary w Boga.


Zobacz również

Brak opadów i narastająca susza przyczyną pożaru lasu

2 czerwca 2023, OSP Prostyń, red. Kacper Jaworowski

Tuż po północy doszło do pożaru lasu w miejscowości Grądy, gm. Małkinia Górna. To efekt obecnej pogody.

Strażacka pielgrzymka na Jasną Górę. Liczna reprezentacja strażaków ochotników z gminy Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

1 czerwca 2023, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W myśl strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" strażacy z gminy Ostrów Mazowiecka wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.

Gmina Małkinia Górna świętowała Dzień Strażaka (zdjęcia)

9 maja 2023, Kacper Jaworowski

Uroczystość odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego oraz pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Małkini Górnej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]