MKS uziemił Orła

Dodano: 26 września 2023 19:56, Autor: MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze z Małkini Górnej zmierzyli się z wyżej notowanym rywalem i wyszli z pojedynku zwycięsko. Teraz w ich głowach jest tylko półfinał Okręgowego Pucharu Polski.
Zespół Rafała Marcyniuka notuje wyniki "w kratę". O ile w Okręgowym Pucharze Polski małkinianie idą jak burza, o tyle w lidze dopiero niedawno mogli cieszyć się z trzech punktów, podczas wyjazdowego meczu w 6. kolejce z Promnikiem Gończyce. Zawodników MKS-u czekało ciężkie zadanie, bo do Małkini przyjechał Orzeł Unin, który dopiero co odniósł wysokie zwycięstwo 5:0 z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski.

Pierwszy gwizdek na stadionie w Małkini Górnej, wybrzmiał 24 września 2023 o godz. 16:00. Pierwsza połowa przez większość czasu nie była zbyt porywająca. Oba zespoły powoli się rozkręcały, niejako sprawdzając się wzajemnie na co je stać. W 37. minucie piłkarze Orła Unin popełnili błąd w defensywie, a zawodnicy MKS-u nie zamierzali czekać, aby taka okazja uciekła im sprzed nosa. Pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki golkipera gości, Jakuba Kielaka, pokonał Piotr Chlubicki. Orzeł miał swoje sytuacje, jednak szwankowała skuteczność. W pozostałych sytuacjach dobrze spisywała się obrona i bramkarz małkinian. Wynik meczu na 2:0 ustalił Wiktor Złotkowski w 75. minucie.

MKS już jutro rozegra bardzo ważne spotkanie - półfinałowy mecz z ŁDK Łosice. Na stadionie przy ul. Kolejowej emocje rozpoczną się o godz. 16:00. Kolejny mecz ligowy małkinian, to niedziela, 1 października 2023, gdy o godz. 12:00 zmierzą się z ligowym sąsiadem - Czarnymi Węgrów.

MKS Małkinia 2:0 Orzeł Unin
P. Chlubicki 37', W. Złotkowski 75'

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

KS Wąsewo nie notuje najlepszego okresu. Tym razem wąsewianom przyszło mierzyć się z liderem okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego, Gladiatorem Słoszewo.

Amazonka zgasiła Iskrę

21 września 2023, Kacper Jaworowski

Piłkarzom z Zarąb Kościelnych nie udało się urwać choćby punktu. Teraz przed nimi bój z Zorzą Sterdyń.

Małkinianie w półfinale!

15 września 2023, Kacper Jaworowski

Pełen emocji mecz rozegrał się na stadionie w Małkini Górnej. Rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, a bohaterem meczu został bramkarz MKS-u Jakub Borowy, który obronił dwie "jedenastki".