W niedzielę odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 29 września 2023 05:44, Autor: GBP Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

W zawodach wzięło udział 8 drużyn męskich, 2 kobiece oraz gościnnie MDP OSP w Prostyni.
W niedzielę, 24 września 2023, na stadionie przy GCSiR w Wąsewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody zostały zorganizowane przez ZOG ZOSP RP w Wąsewie przy udziale Urzędu Gminy i pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział 8 drużyn męskich, 2 kobiece oraz gościnnie MDP OSP w Prostyni.

Wśród zgromadzonej publiczności składającej się głównie z mieszkańców gminy Wąsewo, znaleźli się zaproszeni goście: Mirosław Augustyniak - radny sejmiku województwa mazowieckiego i wiceprezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, st. bryg. Janusz Iwanowski - komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, druh Kazimierz Podolak - wiceprezes zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, druh Andrzej Wójcik - członek zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Roman Malicki - radny powiatu ostrowskiego, Grzegorz Nadratowski - radny powiatu ostrowskiego, Dariusz Morawski - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, Bożena Kordek - wójt gminy Małkinia Górna oraz Tadeusz Bąk - przewodniczący rady gminy Wąsewo wraz z radnymi.

Po zbiórce dowódca zgrupowania komendant gminny ZOSP w Wąsewie, druh Adam Kośnik, zgłosił prezesowi Augustyniakowi gotowość jednostek do uroczystego rozpoczęcia zawodów.

- Zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków, są również znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu, działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach, przypominają nam mieszkańcom, że są pośród nas osoby które w razie potrzeby są gotowe i przygotowane aby ratować życie i mienie i udzielić pomocy - powiedział witając zgromadzonych gości wójt gminy Wąsewo, Rafał Kowalczyk.
REKLAMA


W tym roku po raz kolejny zawody odbywały się na jednakowych nowoczesnych motopompach, które zostały udostępnione z KP PSP w Ostrowi Mazowiecka oraz z OSP w Nagoszewce. Zaraz po uroczystym otwarciu rozpoczęła się sportowa rywalizacja do której przystąpiły następujące jednostki:
- OSP Brudki Stare
- OSP Brzezienko
- OSP Dalekie, 2 drużyny męska i żeńska
- OSP Przyborowie
- OSP Rząśnik Włościański
- OSP Wąsewo
- OSP Wysocze, 2 drużyny męska i żeńska
- OSP Zastawie

Oprócz drużyn reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Wąsewo w zawodach gościnnie wystąpiła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Prostyni.

Zawody zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzane w dwóch konkurencjach:
1. ćwiczenia bojowe
2. sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami

Wszystkie biorące w zawodach udział drużyny ukończyły swoje konkurencje dostarczając przy tym wiele emocji. Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska z sędzią głównym mł. bryg. Rafałem Kamińskim na czele przystąpiła do ustalenia wyników.

W kategorii mężczyzn klasyfikacja była następująca:
1. miejsce i główną nagrodę 500 zł zdobyła OSP Wysocze
2. miejsce i nagrodę 400 zł zdobyła OSP Przyborowie
3. miejsce i nagrodę 300 zł zdobyła OSP Brudki Stare

W kategorii kobiet zwycięską drużyną została drużyna OSP Wysocze i otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł, zaś OSP Dalekie zajęła drugie miejsce i nagrodę w wysokości 400 zł.

Na zakończenie Rafał Kowalczyk wójt gminy Wąsewo podziękował wszystkim za udział w zawodach oraz za pomoc w profesjonalnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia przedstawicielom KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Po wręczeniu dyplomów, pucharów oraz nagród pieniężnych głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali zwycięskim drużynom osiągniętych wyników, organizatorom zaś wzorowego przygotowania zawodów. Publiczność obserwująca zmagania zawodników oraz uczestniczący w zawodach strażacy mogli posilić się grochówką żołnierską zamówioną specjalnie na tę okazję przez Urząd Gminy Wąsewo.


Zobacz również

Zespół Pieśni i Tańca BezWianka wystąpił dla mieszkańców Ostrowi (zdjęcia)

27 września 2023, Elżbieta Krajewska

Zespół świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności.

Dyrektorzy lwowskich muzeów odwiedzili Ostrów Mazowiecką (zdjęcia)

27 września 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie odbyło się w celu nawiązania kontaktów i współpracy w zakresie kultury.

Pawilon "Stodoła" już nie będzie straszył swoim wyglądem mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

25 września 2023, Elżbieta Krajewska

Prywatny przedsiębiorca zastosował się do decyzji Powiatowego Nadzoru Budowlanego, rozebrał budynek i uprzątnął działkę.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]