Uroczystość Złotych Godów w Bogutach-Piankach (zdjęcia)

Dodano: 3 października 2023 06:06, Autor: UG Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski

11 małżeństw z gminy Boguty-Pianki obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Złote Gody to określenie używane na określenie 50. rocznicy ślubu małżeńskiego. Jest to wyjątkowa okazja do świętowania długotrwałego i udanego małżeństwa. Nazwa "Złote Gody" nawiązuje do złotego jubileuszu, który jest tradycyjnie kojarzony z wartością złota jako symbolu bogactwa, wartości oraz trwałości, chociaż w rzeczywistości czyste złoto nie jest zbyt trwałym minerałem.

Podobnie jak w przypadku innych rocznic małżeńskich, para obchodząca Złote Gody może organizować różne uroczystości i spotkania z rodziną i przyjaciółmi, aby uczcić tę okazję. To także czas refleksji nad wspólną historią i przeżytymi chwilami, a także okazja do podziękowania sobie nawzajem za wsparcie i miłość przez te wszystkie lata. W organizacje 50-lecia małżeństwa często włączają się urzędy gmin i miast.

Wcześniejsze ważne rocznice małżeńskie to Srebrne Gody (25 lat) i Rubinowe Gody (40 lat). Ponadto szczególnie uroczyście świętuje się Diamentowe Gody (60 lat).

Urząd Gminy w Bogutach-Piankach w dniu 21 września 2023, był miejscem uroczystego wręczenia pamiątkowych medali dla jedenastu par małżeńskich z terenu gminy, które świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
REKLAMA


Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach, podczas której jubilaci odnowili swoją przysięgę małżeńską. Po mszy nastąpiło oficjalne wręczenie medali, którego dokonał wójt gminy Boguty-Pianki, Jędrzej Michał Drewnowski, który serdecznie pogratulował parom pięknego jubileuszu oraz złożył życzenia w imieniu samorządu gminy.

Każda z par otrzymała nie tylko medale, ale także pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz bukiety kwiatów. To był wyjątkowy dzień pełen wzruszeń i radości, podczas którego społeczność gminy mogła świętować długoletnie pożycie małżeńskie swoich mieszkańców.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:
- Salomea i Edward Boguccy
- Zofia i Stanisław Boguccy
- Halina i Jerzy Choromańscy
- Marianna i Waldemar Fabisiakowie
- Jadwiga i Zygmunt Gnatowscy
- Anna i Zdzisław Godlewscy
- Alicja i Stanisław Morawscy
- Krystyna i Jan Stańczukowie
- Henryka i Jan Tymińscy
- Jadwiga i Waldemar Tymińscy
- Krystyna i Henryk Zabielscy


Zobacz również

Co najmniej 50 lat razem. Złote i Diamentowe Gody w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

13 września 2023, Kacper Jaworowski

Szczególna uroczystość odbyła się w ostrowskim ratuszu. Złote Gody obchodziło 35 par, a Diamentowe Gody jedna. Najważniejszym punktem było przyznanie odznaczeń państwowych.

Złote Gody w gminie Zaręby Kościelne (zdjęcia)

1 grudnia 2022, UG Zaręby Kościelne, red. Elżbieta Krajewska

Połączone uroczystości gminne: wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Ogólnopolski Dzień Seniora, Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Złote, Diamentowe i Żelazne Gody w Wąsewie

30 października 2022, UG Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

13 par małżeńskich obchodziło jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]