Robert Radzik będzie gościem nurskiej biblioteki

Dodano: 3 października 2023 14:04, Autor: BP Gminy Nur, red. Kacper Jaworowski

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Robertem Radzikiem, pisarzem i publicystą zajmującym się m.in. tematyką antykomunistyczną podziemia niepodległościowego oraz koncentrującym się na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym.
Już wkrótce w Bibliotece Publicznej Gminy Nur odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Radzikiem. Będzie to świetna okazja, aby zapoznać się z nową publikacją autora pt. "Hasłem naszym Bóg i Ojczyzna. Okręg Białostocki NZW w fotografiach i dokumentach (1945-1956)".

Na terenie Białostocczyzny oraz północnego Mazowsza opór wobec władzy komunistycznej był silny, a podziemie dobrze zorganizowane i posiadające wsparcie w terenie. Publikacja opowiada o charakterze działalności Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na tychże terenach, strukturach terytorialnych oraz stanach ewidencyjnych.
REKLAMA


Robert Radzik urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Problematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. XX w. Od prawie dekady swoje indywidualne badania historyczne koncentruje na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym. Współpracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz kwartalnika "Wyklęci".

Autor książek: "Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW"; Wnutriennicy czyli cena zdrady", "Niezłomny major. Rzecz o Marianie Kozłowskim"; "Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu Ciemnym". W 2021 roku ukazał się monumentalny album jego autorstwa o Okręgu Białostockim NZW pt. "Naszym hasłem Bóg i Ojczyzna". Najnowszą pozycją książkową jego autorstwa jest obszerny album fotografii i dokumentów Okręgu Północne Mazowsze NZW pt. "Walczyć jak nasi przodkowie". Żonaty, ojciec dwójki studentów. Pasjonat historii Polski, ale również Francji oraz wybranych okresów starożytności i średniowiecza. Zapalony bibliofil, a prywatnie miłośniki futbolu, kotów oraz podróży. Lubi prace w ogrodzie oraz storczyki.

Spotkanie odbędzie się 6 października 2023 o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Nur, przy ul. Drohiczyńskiej 2. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu albumu.

Źródło zdjęcia: BP Gminy Nur

Zobacz również

Muzeum Dom Rodziny Pileckich nominowane do nagrody BohaterOny 2023

3 października 2023, BohaterON, red. Kacper Jaworowski

Jedno z ostrowskich muzeów zostało nominowane do nagrody BohaterOny im. Powstańców Styczniowych w kategorii "instytucja". Głosować można codziennie z dowolnego urządzenia, raz na 24 godziny.

Już wkrótce Gminny Dzień Seniora w Broku

3 października 2023, UMiG Brok, red. Elżbieta Krajewska

Na scenie wystąpi Kabaret Moherowe Berety.

3. Ostrowski Festiwal Literacki już wkrótce!

3 października 2023, MBP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Nadchodzi "Ostrowiada literacka", czyli 3. edycja Ostrowskiego Festiwalu Literackiego. W ramach festiwalu odbędzie się cykl spotkań autorskich - z dziennikarzami, pisarzami, scenarzystami, tekściarzami itp. związanymi w jakiś sposób z naszym regionem.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]