Iskrzyło w meczu Iskry z Błękitnymi. Zarębianie z porażką po zaciętej walce

Dodano: 31 października 2023 06:39, Autor: Iskra Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Mimo porażki Iskry, mecz mógł się podobać. Zarówno gospodarze, jak i goście pokazali wysoki poziom umiejętności i determinacji.
Kolejka 11. w siedleckiej Klasie B przyniosła emocjonujący pojedynek. W Stoczku Węgrowskim, 29 października 2023, lokalni Błękitni zmierzyli się z Iskrą Zaręby Kościelne. Gospodarze to ligowy średniak, z kolei zarębianom bliżej do końca tabeli.

Spotkanie naprawdę mogło się podobać - gospodarze i goście pokazali, że walczą o pełną pulę. Pierwsza połowa była pełna intensywnych starć i interwencji bramkarzy. Obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia gola, jednak to Iskrze udało się wyprowadzić pierwszy cios. Po błędzie w polu karnym sędzia wskazał na "wapno", a do karnego podszedł Adam Niemira, który pewnie wykorzystał karnego. Druga połowa była równie emocjonująca. Obie drużyny starały się zdobyć gola, a na boisku panowała ogromna rywalizacja. W 69. minucie można było oglądać karnego, jednak tym razem dla gospodarzy. Okazję wykorzystał Grzegorz Lipka-Chudzik. Czas upływał, a piłkarze obu klubów starali się przechylić szalę na swoją korzyść i zdobyć decydującą bramkę. Ostatecznie w 80. minucie, to gospodarze zdobyli zwycięską bramkę po szybkim kontrataku, co wywołało ekstatyczną reakcję ich kibiców.

Szansę na punkty podopieczni Adriana Romanika będą mieli w niedzielę, 5 listopada 2023, kiedy to dojdzie do emocjonującego spotkania derbowego. Iskra zmierzy się na własnym boisku z GKS-em Andrzejewo. Andrzejewianie szli po zmianie delegatury szli jak burza, jednak ubiegłotygodniowa strata punktów sprawiła, że aby awansować, nie mogą pozwolić sobie na jakikolwiek błąd, a ponadto liczyć na wpadki rywali. Zapowiada się więc piłkarska uczta.

Błękitni Stoczek 2:1 Iskra Zaręby Kościelne
G. Lipka-Chudzik 69' (k), 80' - A. Niemira 25' (k)

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pexels/Torsten Dettlaff

Gorszy dzień musiał kiedyś nadejść. Małkinianom nie udało się przedłużyć passy zwycięstw do 7 spotkań.

Wąsewianie złapali formę. Trudny rywal pokonany

31 października 2023, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Zespół prowadzony przez Leszka Skrzecza pokonał rezerwy Narwi Ostrołęka. To świetny wynik, bo ostrołęczanie w ostatnich 6 kolejkach odnieśli 5 zwycięstw.

Najpierw Iskra, potem Zorza. Podział punktów w meczu

28 września 2023, Kacper Jaworowski

Chociaż w całym meczu to Zorza była lepszą drużyną, zarębianie wykorzystali nadarzające się okazje i gospodarze musieli gonić wynik.