Władze Ostrowi Mazowieckiej zakupiły budynek SDH (zdjęcia)

Dodano: 16 lutego 2024 21:35, Autor: Kacper Jaworowski

Nastąpiło podpisanie umowy kupna-sprzedaży między Jerzym Bauerem, a Adamem Rostkowskim. Decyzja o zakupie budynku otwiera drzwi dla szeroko zakrojonych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców, obejmujących m.in. utworzenie nowych placówek dedykowanych osobom starszym i młodzieży.
14 lutego 2023 roku burmistrz Jerzy Bauer oraz prezes PSS "Społem" Adam Rostkowski dokonali finalizacji transakcji dotyczącej kupna-sprzedaży nieruchomości położonej przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i S. Duboisa.

Zamierzenie zakupu omawianego obiektu zostało publicznie ogłoszone przez burmistrza Jerzego Bauera podczas spotkania noworocznego. Decyzja o zakupie budynku spotkała się z kontrowersjami. Ostatecznie, została poparta przez radę miasta w grudniu ubiegłego roku, chociaż niejednogłośnie. Ostatecznie celem zakupu jest przede wszystkim przynoszenie korzyści mieszkańcom.

Obecnie planowane są działania mające na celu modernizację i przystosowanie budynku do potrzeb społeczności lokalnej. W ramach tych działań planowane jest utworzenie Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych, powołanie Centrum Interwencji Kryzysowej oraz stworzenie miejsca dedykowanego młodzieży, m. in. dla Teatru Scena Kotłownia.
REKLAMA


W ubiegłym tygodniu w ostrowskim ratuszu prowadzono rozmowy między burmistrzem Jerzym Bauerem, wicemarszałek Elżbietą Lanc oraz kierownikiem teatru Rafałem Swaczyną, które miało na celu znalezienie rozwiązania dla dalszego funkcjonowania Sceny Kotłownia.

- Prawie 5 lat temu Teatr Scena Kotłownia musiał opuścić lokal Bursy Szkolnej, w której działał przez 16 lat. Otworzył scenę tymczasową, najpierw na ul. Prusa, później na ul. Lubiejewskiej. W styczniu tego roku, Scena Kotłownia musiała opuścić tymczasowe miejsce i została ponownie bez siedziby. Obecnie zespół teatralny spotyka się w prywatnych domach - relacjonował spotkanie teatr. Jak można przeczytać dalej, w poście na portalu Facebook, - Wierzymy, że wciąż prowadzone przez nas rozmowy, życzliwość mieszkańców miasta Ostrów Mazowiecka oraz powiatu ostrowskiego i chęć działania dla wspólnego dobra, to szansa na rozwiązanie problemu, które zaowocuje powstaniem pięknej sceny dla ostrowskiego zespołu teatralnego i wszystkich mieszkańców.

Jaki kształt ostatecznie przyjmie budynek SDH-u, jakie prace będą prowadzone i jakie komórki oraz organizacje w nim zagoszczą, dowiemy się wkrótce.


Zobacz również

Konsultacje w sprawie linii kolejowej Tłuszcz - Ostrołęka. Prace będą prowadzone w 3 gminach powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

14 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Odbyły się konsultacje z mieszkańcami dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 29 na odcinku Tłuszcz - Ostrołęka w Urzędzie Gminy w Ostrowi Mazowieckiej. Mimo, że inwestycja nie dotyczy bezpośrednio powiatu ostrowskiego, to w jej ramach prowadzone będą prace pod linię nr 34 Ostrołęka - Małkinia, na terenie 3 gmin.

Teatr Kotłownia wciąż bez siedziby. Czy zagości w budynku SDH?

9 lutego 2024, Teatr Scena Kotłownia, UM Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Spotkanie z wicemarszałek Elżbietą Lanc, omawiające koncepcje Centrum Usług Społecznych. Rozmawiano o znalezieniu nowego miejsca dla Teatru Scena Kotłownia.

Miasto rozważa kupno budynku PSS Społem, dawnego SDH-u (zdjęcia)

9 stycznia 2024, Elżbieta Krajewska

Burmistrz przekonuje radnych do kupna budynku przy ulicy 3 Maja 35.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]